Raport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 19 czerwca
im. Gerwazego, Protazego

Region: Korekty w rozkładzie KD

Środa, 9 czerwca 2021, 7:38
Autor: WAC
Fot. KD
Od 13 czerwca w życie wchodzi letnia korekta rozkładu jazdy Kolei Dolnośląskich.

W nowym rozkładzie jazdy obowiązującym od 13 czerwca, utrzymana zostanie dotychczasowa siatka połączeń. Na skutek prowadzonych prac remontowych, na niektórych liniach czasowo wprowadzona zostanie komunikacja zastępcza. Dodatkowo, po kilkumiesięcznej przerwie wznowione zostaną turystyczne połączenia międzynarodowe między Dolnym Śląskiem a Czechami oraz Niemcami.

Od 18 czerwca podróżni będą mogli skorzystać z weekendowej relacji Berlin-Wrocław w ramach projektu „Pociąg do Kultury - Kulturzug”. W wyniku zniesienia obostrzeń epidemicznych, wznowione zostaną także przewozy z Czechami. Od 26 czerwca powróci, cieszące się dużym zainteresowaniem połączenie do Adrspachu. Po niemal półrocznej przerwie, podróżni ponownie będą mogli w celach turystycznych udać się do Skalnego Miasta.

Na skutek zaplanowanych prac torowych możliwe będą czasowe ograniczenia przepustowości. Dla zapewnienia podróżnym transportu, zorganizowana zostanie autobusowa komunikacja zastępcza na kilku liniach: Piława Górna – Dzierżoniów od 14 czerwca do 17 lipca, Lubań – Węgliniec od 23 do 30 czerwca, Strzegom – Jawor od 19 do 23 lipca, Kłodzko/Polanica Zdrój – Kudowa Zdrój od 2 sierpnia do końca listopada Małomice – Żary od 16 do 20 sierpnia, Krośnice – Milicz/Krotoszyn od 23 do 27 sierpnia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Asystent osoby niepełnosprawnej – trwa nabór

Sprzęt zamiast podatku

Pestka: Razem! Dokąd?

Czytaj również

Piknik rodzinny na inaugurację projektu

Nowy wóz dla strażaków

Piknik w Sosnówce

Odznaczenia dla opozycjonistów

Dobre wieści ws. linii kolejowych do Kamiennej Góry i Karpacza

Komunalnicy nowej siedzibie  

Nielegalny hazard na celowniku KAS i policji

Kto zbuduje szkolę?

Prezydent Jerzy Łużniak na półmetku kadencji