Raport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 11 maja
im. Miry, Franciszka

Karpacz: Koncert symfoniczny pod batutą Sławomira Kupczaka w Karpaczu

Piątek, 4 kwietnia 2014, 8:57
Aktualizacja: Sobota, 5 kwietnia 2014, 8:27
Autor: Manu
Fot. Archiwum Jelonki.com
Jutro (5 kwietnia, w sobotę) o godz. 15.00 w auli Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Karpaczu (przy ul. Gimnazjalnej 7), w ramach projektu „Sztuka łączy narody”, rozpocznie się koncert z udziałem Szkolnej Orkiestry Symfonicznej Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. Stanisława Moniuszki w Jeleniej Górze pod dyrekcją Sławomira Kupczaka oraz nauczycieli i uczniów Szkoły Muzycznej I i II st. z czeskich Jilemnic. Wstęp wolny.

Kompozytor, skrzypek i pedagog Sławomir Kupczak jest absolwentem Akademii Muzycznej we Wrocławiu, gdzie studiował kompozycję pod kierunkiem Jana Wichrowskiego i realizację kompozycji komputerowej u Cezarego Duchnowskiego. Ukończył także studia podyplomowe w klasie Stanisława Krupowicza (kompozycja) i Cezarego Duchnowskiego (realizacja kompozycji komputerowej). Uczestniczył również w kursach dla młodych kompozytorów w Radziejowicach (2000), Gdańsku (2001) i Canterbury w Wielkiej Brytanii (2006). Był stypendystą Ministra Kultury (w roku akademickim 2002/2003), Fundacji Przyjaciół „Warszawskiej Jesieni” (2005) i Stowarzyszenia Autorów ZAiKS (2007).

W 2005 r. za utwór „Anafora VI” na kwartet smyczkowy i elektronikę otrzymał IV nagrodę na 53. Międzynarodowej Trybunie Kompozytorów UNESCO w Paryżu. Jest zdobywcą II nagrody za „Lament” na głos żeński, wiolonczelę, fortepian i taśmę (2006-2007) w 48. Konkursie Młodych Kompozytorów im. Tadeusza Bairda 2007 (dawniej zwany Konkursem Młodych Związku Kompozytorów Polskich).

Kompozycje Sławomira Kupczaka prezentowane były w radiu oraz wykonywane podczas konkursów, np. Concours Nicati 2003 w Szwajcarii oraz na koncertach muzyki współczesnej w kraju i za granicą, m.in. Koncercie Koła Młodych w ramach Festiwalu „Warszawska Jesień”, Koncercie Oddziału Wrocławskiego Związku Kompozytorów Polskich podczas Festiwalu „Warszawska Jesień” oraz wrocławskich festiwalach muzycznych takich jak „Musica Polonica Nova” czy „Musica Electronica Nova”.

Koncert symfoniczny w ramach projektu „Sztuka łączy narody” jest organizowany przez gminę Karpacz przy współfinansowaniu ze środków Unii Europejskiej, w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, oraz środków budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Nysa.

Ogłoszenia

Czytaj również

Wraca festiwal PESTKA  

Wkrótce Festiwal Młodych Talentów

Wspomnienie poety

Czytaj również

Straż miejska złamała prawo?

Malarsko i poetycko o Budnikach

Autobusy MZK wracają na swoje trasy

Plastyczna zabawa na majowy weekend

Końcówka prac na alei Wojska Polskiego

Wystawa plakatu w Muzeum Sportu i Turystyki

Kierowca miejskiego autobusu to nie policjant

Dachowanie skody

Ogród japoński w Palmiarni