Uchodźcy

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 24 maja
im. Joanny, Zuzanny

Jelenia Góra: Koncert pamięci Rajmunda Jahołkowskiego

Niedziela, 23 stycznia 2022, 10:23
Aktualizacja: 10:27
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
W sali im. L. Różyckiego Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze odbyło się muzyczne pożegnanie Rajmunda Jahołkowskiego, który pod koniec ubiegłego roku zmarł w wieku 92 lat. W koncercie pamięci zasłużonego prezesa Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego w Jeleniej Górze wystąpili: Torcido Trio oraz Anna Patrys z Różą Wysocką.

Rajmund Jahołkowski jako prezes Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego zainicjował w 1983 powstanie Klubu Melomana, który działa do dzisiaj. Koncert "in memoriam Rajmunda Jahołkowskiego" został zorganizowany przez jego żonę - Kaję wraz z przyjaciółmi - melomanami. O potędze przyjaźni muzycznie opowiadali Torcido Trio (Mateusz Wójcik, Tomasz Gadzina, Łukasz Schmidt) oraz Róża Wysocka (fortepian) i Anna Patrys (sopran dramatyczny).

Serdecznie dziękuję wszystkim za przybycie i wysłuchanie tego koncertu - to dla mnie wyraz sympatii, uznania, przyjaźni dla Rajmunda. Muzycy dostarczyli nam ogromnych przeżyć, wrażeń - dziękuję - mówiła Kaja Jahołkowska, która wyraziła wdzięczność osobom i instytucji, które pomogły w organizacji koncertu - Aleksandrze Kaczmarek, Michałowi Pawłowiczowi, Józefowi Sukniewiczowi oraz Filharmonii Dolnośląskiej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Kurort przed wiekami

Jubileusz "Katolika"

Kawiarenka z empatią

Czytaj również

Piosenka biesiadna

Olimpijska Noc Muzeów

Spotkali się z Antonim Macierewiczem

Tematyka spektakli w TR Warszawa

Cygańskie rytmy z Don Vasylem

Spotkanie z Ł. Kazkiem

Przetarg na fotowoltaikę

Dzień bez opłat w KPN

Szpital Bukowiec bez położnictwa