Raport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 15 kwietnia
im. Bazylego, Tytusa

Jelenia Góra: Kolejne święto w nietypowej formule

Środa, 11 listopada 2020, 13:25
Aktualizacja: 13:32
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. UM JG
Dzisiaj (11.11) Polacy obchodzą 102. rocznicę Odzyskania Niepodległości. Z uwagi na obostrzenia sanitarne nie odbyły się tradycyjne uroczystości skupiające wielu mieszkańców, ale symbolicznie uczczono ten dzień.
11 listopada obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości. Rokrocznie spotykaliśmy się na Placu Ratuszowym w Jeleniej Górze by wspólnie świętować ten radosny i ważny moment w historii naszej Ojczyzny. Niestety obecna sytuacja epidemiczna, poczucie odpowiedzialności za bezpieczeństwo nas wszystkich – nie pozwala na organizację samorządowej uroczystości w dotychczasowej odświętnej formułę - informował poprzez profil na portalu społecznościowym Jerzy Łużniak.

W związku z trwającą pandemią, ograniczeniami w organizacji zgromadzeń, wydarzeń kulturalnych zwracamy się z apelem do wszystkich chcących upamiętnić 102. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, by ten czas spędzili w domach, w gronie najbliższej rodziny. Niech w ten trudny dla wszystkich moment, wyrazem patriotyzmu będzie wywieszona na naszych domach biało-czerwona flaga czy symboliczna kokarda narodowa przypięta do kołnierza marynarki czy płaszcza. Jeszcze przyjdzie czas, gdy wspólnie, razem, staniemy w centralnym punkcie naszego miasta by uroczyście podnieść flagę państwową, odśpiewać hymn – cieszyć się wzajemnie z wolnej i niepodległej Polski - dodał prezydent Jeleniej Góry.

11 listopada pamiętajmy szczególnie o tych, którzy oddali sprawie wolności i niepodległości Ojczyzny największy dar – ofiarę krwi i życia. Znajdźmy zatem chwilę by poświęcić tym znanym, jak i bezimiennym bohaterom, chwilę zadumy czy krótkiej modlitwy - apelował J. Łużniak.

Dzisiaj parlamentarzyści, przedstawiciele władz miasta i kilku organizacji spotkali się przy pomniku „Wolność i Niepodległość” koło kościoła pw. Podwyższenia Krzyża Świętego, by złożyć wiązanki kwiatów.

Ogłoszenia

Czytaj również

Budowa ronda bez opóźnień

Są gotowi zablokować drogę krajową

Kto to posprząta?

Czytaj również

Taki widok to wstyd!

MZK dyskryminuje uczniów?

Zniszczyli, więc naprawią

Zaostrza się konflikt na Ryneczku

Powstaną mieszkania wspomagane?

Co budują przy Grunwaldzkiej?

Święcenie pokarmów

Kto posprząta na Tabaki?

Co z drzewami nad Młynówką?