Raport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 20 stycznia
im. Fabiana, Sebastiana

Jelenia Góra: Kolejne święto w nietypowej formule

Środa, 11 listopada 2020, 13:25
Aktualizacja: 13:32
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. UM JG
Dzisiaj (11.11) Polacy obchodzą 102. rocznicę Odzyskania Niepodległości. Z uwagi na obostrzenia sanitarne nie odbyły się tradycyjne uroczystości skupiające wielu mieszkańców, ale symbolicznie uczczono ten dzień.
11 listopada obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości. Rokrocznie spotykaliśmy się na Placu Ratuszowym w Jeleniej Górze by wspólnie świętować ten radosny i ważny moment w historii naszej Ojczyzny. Niestety obecna sytuacja epidemiczna, poczucie odpowiedzialności za bezpieczeństwo nas wszystkich – nie pozwala na organizację samorządowej uroczystości w dotychczasowej odświętnej formułę - informował poprzez profil na portalu społecznościowym Jerzy Łużniak.

W związku z trwającą pandemią, ograniczeniami w organizacji zgromadzeń, wydarzeń kulturalnych zwracamy się z apelem do wszystkich chcących upamiętnić 102. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, by ten czas spędzili w domach, w gronie najbliższej rodziny. Niech w ten trudny dla wszystkich moment, wyrazem patriotyzmu będzie wywieszona na naszych domach biało-czerwona flaga czy symboliczna kokarda narodowa przypięta do kołnierza marynarki czy płaszcza. Jeszcze przyjdzie czas, gdy wspólnie, razem, staniemy w centralnym punkcie naszego miasta by uroczyście podnieść flagę państwową, odśpiewać hymn – cieszyć się wzajemnie z wolnej i niepodległej Polski - dodał prezydent Jeleniej Góry.

11 listopada pamiętajmy szczególnie o tych, którzy oddali sprawie wolności i niepodległości Ojczyzny największy dar – ofiarę krwi i życia. Znajdźmy zatem chwilę by poświęcić tym znanym, jak i bezimiennym bohaterom, chwilę zadumy czy krótkiej modlitwy - apelował J. Łużniak.

Dzisiaj parlamentarzyści, przedstawiciele władz miasta i kilku organizacji spotkali się przy pomniku „Wolność i Niepodległość” koło kościoła pw. Podwyższenia Krzyża Świętego, by złożyć wiązanki kwiatów.

Ogłoszenia

Czytaj również

Budżet miasta uchwalony

Zapadlisko na drodze w Łomnicy

Rozbudowa autostrady z budową S5

Czytaj również

Awaria: są objazdy

Karkonoskie veto

Międzynarodowe Forum Ekonomiczne zostaje w Karpaczu

Co z wieżą ruin kościoła?

Kapitalna wiadomość dla turystów i miłośników kolei

Posłanka KO: Trybunał Stanu dla rządzących

Uchwała o podwyżce cen za śmieci unieważniona przez RIO

Przedsiębiorcy otwierają się od poniedziałku

SM z dronem antysmogowym