Raport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 5 grudnia
im. Krystyny, Sabiny

Jelenia Góra: Kiedy rozpocznie się remont alei Wojska Polskiego?

Piątek, 1 października 2021, 10:54
Aktualizacja: 10:54
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Już wkrótce rozpocznie się remont drugiej części alei Wojska Polskiego w Jeleniej Górze. Trwają ostatnie uzgodnienia organizacji ruchu.
Przebudowa Wojska Polskiego jest na etapie uzgodnienia organizacji ruchu. W ubiegłym tygodniu wykonawca złożył projekt, który jest w fazie konsultacji, opiniowania, więc na początku przyszłego tygodnia powinien być przez nas zaopiniowany, a następnie przez policję i zarządzających ruchem - powiedział Piotr Cichowski, dyrektor MZDiM, który przewiduje, że wykonawca wejdzie na ulicę w drugiej połowie października, bądź na początku listopada.

Jak mówi dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów, utrudnienia powinny być mniej uciążliwe, niż przy pierwszym etapie.

Tutaj łatwiej poprowadzić objazdy, które będą najprawdopodobniej ulicą Sudecką - Bankową - Korczaka - Wolności, a w drugą stronę Wolności - Bankową - Matejki do Wojska Polskiego - dodał P. Cichowski.

Przypomnijmy, w pierwszym przetargu wpłynęły dwie oferty - obie powyżej zakładanego budżetu. Najtańszą propozycję złożyła firma KAMA, która realizowała pierwszą część przebudowy alei i zaproponowała 6 987 385,48 zł, a konsorcjum Jeleniogórskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych i COM-D zaproponowało niemal 7,9 mln zł za wykonanie zadania. Prezydent zdecydował o unieważnieniu przetargu, a następnie ogłoszono drugi przetarg. Miasto ponownie chciało przeznaczyć na ten cel 6 379 719,00 zł, a jedyna oferta w drugim przetargu wpłynęła z konsorcjum firm JPRD i COM-D, które jest gotowe wykonać zadanie za 7 848 934,45 zł.

O wydłużenie terminu wnioskowali potencjalni wykonawcy, którzy zwracali uwagę, że w grudniu może być trudno wykonać malowania jezdni i śluz rowerowych (w poprzednich przetargach dawano wykonawcy 5 miesięcy na realizację zadania). Prezydent Miasta zdecydował, że w trzecim podejściu termin będzie wydłużony do maja 2022 r., jednak nie przyniosło to skutku w postaci tańszych ofert. Konsorcjum JPRD i COM-D chciało za wykonanie inwestycji 7 937 523,94 zł, a KAMA nieco ponad 8,1 mln zł. Prezydent zdecydował o wyborze oferty JPRD i COM-D, więc zamiast niespełna 7 mln zł, inwestycja będzie kosztować niemal 8 mln zł...

Zakres rzeczowy zadania obejmuje m.in.: przebudowę odcinka alei Wojska Polskiego o długości ok. 600 metrów od skrzyżowania z ulicą Wolności do okolic skrzyżowania z ul. Matejki. Zakres inwestycji obejmuje przebudowę drogi powiatowej w zakresie jezdni, skrzyżowań, zjazdów i chodników, budowę dróg rowerowych, remont kanalizacji deszczowej, wprowadzenie stałej organizacji ruchu, montaż elementów małej architektury.

Ogłoszenia

Czytaj również

Mikołaj w autobusie MZK

Burza wokół uchwały o sytuacji na granicy

Oddolna inicjatywa dla niepełnosprawnych

Czytaj również

Nowa (stara) Lewica

Żeby rondo było rondem

Medycy wrócili z Tanzanii

Jarmark Mikołajowy na Zabobrzu

Jeleniogórzanie odwiedzali cmentarze

Kto zadba o dawny cmentarz żydowski?

Zmiana zasad odwiedzin w jeleniogórskim szpitalu

W Sobieszowie już bez objazdów

Przeszli w marszu żałobnym