Region Jeleniogórski: Jeleniogórski "zorientowany" wicemistrzem kraju

Piątek, 2 listopada 2007, 15:08
Aktualizacja: 19:10
Autor: Łukasz Stawski
Kolejny sukces w swojej karierze zanotował jeleniogórski biegacz na orientacje Michał Nowak. Wychowanek trenera Romualda Ożarskiego zdobył srebrny medal w rozegranych w Przesiece Mistrzostwach Polski w nocnych biegach na orientację

Rywalizacja o tytuł najlepszych biegaczy na orientację w kategoriach M – 20 i M – 21 odbywała się dwukrotnie. W pierwszym podejściu, pod koniec września wyniki zmagań, na skutek problemów organizacyjno – technicznych zostały anulowane. Powtórka odbyła sie już bez przeszkód. W zmaganiach w kat. M – 20 M. Nowak przegrał tylko z Grzegorzem Wróblewskim z UNTS Warszawa i wywalczył znakomite drugie miejsce. Na najniższym stopniu podium stanął kolejny przedstawiciel stolicy Karol Myszkowski. W zmaganiach w kat M – 21 wygrał Robert Banach (Grunwald Poznań) przed Wojciechem Dwojakiem i Wojciechem Kowalskim (obaj Śląsk Wrocław).

Srebrny medal wywalczony w Przesiece uzupełnił bogatą kolekcję trofeów znakomitego jeleniogórskiego biegacza. Mimo że ma dopiero niespełna 20 lat M. Nowak był już wielokrotnym medalistą Mistrzostw Polski w różnych kategoriach wiekowych. W tym roku zawodnik Paulinum był już brązowym medalistą Mistrzostw Polski w biegu klasycznym Liczba medali M. Nowaka mogłaby być jeszcze bardziej imponująca gdyby nie kontuzje trapiące go w przeszłości. Dodajmy, iż M. Nowak trenuje biegi na orientację od około 8 lat, a na co dzień jest studentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Wrocławskiego. W przyszłości zawodnik chciałby nadal mieć kontakt z uprawianą przez siebie dyscyplina gdyż rozpoczął zajęcia w kursie dla trenerów