Zalogowanych: 2

Jelenia Góra: Jelenia Góra koszykówką stoi!

Środa, 28 czerwca 2023, 20:26
Aktualizacja: 20:27
NBA z naszego miasta ma dopiero rok, ale drużyny i zawodnicy trenujący w klubie fundacji mają na koncie już wiele sukcesów. Jest off season, jednak bardzo pracowity. Najważniejsze osiągnięcie w sezonie 2022/2023 to awans teamu U-13 do półfinału mistrzostw Polski i zajęcie 14. miejsca w kraju.

Ćwierćfinały w Jeleniej Górze, których Fundacja NBA była gospodarzem, były niewątpliwym sukcesem organizacyjnym, a poziom gry pokazał efekt ciężkich treningów. Równie dobrze poradzili sobie zawodnicy U-14, którzy zajęli w tabeli Ligi Dolnośląsko-Lubuskiej 4. miejsce, notując przez ten rok wyraźny postęp. Najmłodsi z U-12, mimo że dla wielu z nich był to sezon - debiut, również godnie reprezentowali Fundację Niesobski Basket Academy, zajmując 5. pozycję po takich klubach jak WKK Wrocław, Zastal Zielona Góra, MKS Basket Gorzów Wielkopolski, czy Górnik Wałbrzych.

Na Międzynarodowym Turnieju Koszykówki w Szczecinie w styczniu klub NBA Jelenia Góra zdobył srebro w kategorii U-13. Igor Piotrowski został wybrany ponadto do pierwszej piątki turnieju, a jego brat – Borys Piotrowski został królem strzelców. Team U-12 zajął w czerwcu 7. miejsce na Radom Basket Cup - turnieju międzynarodowym na 24 drużyny w swojej kategorii wiekowej. Reprezentując Szkołę Podstawową nr 11 chłopcy trenujący w Fundacji NBA w maju zostali wicemistrzami Polski w koszykówce 3x3 i 5x5 (Kornel, Igor, Borys, Kuba). Na turnieju koszykówki ulicznej w Cieplicach chłopcy z NBA zajęli z kolei pierwsze miejsce w kategorii 2010 i młodsi, i trzecią lokatę w kategorii 2008 i młodsi.

Indywidualnie zawodnicy NBA też odnotowali sukcesy. Borys Piotrowski został wybrany do pierwszej piątki ćwierćfinałów MMP U-13M, a Igor Piotrowski na tym samym turnieju został najlepiej asystującym zawodnikiem. Kornel Ponikowski na półfinałach MMP U-13M w Wejherowie trafił do pierwszej piątki turnieju. Ci sami zawodnicy, wraz z Jakubem Czernickim, Jędrzejem Kamińskim i Dawidem Janiszewskim zostali powołani na konsultacje kadry Dolnego Śląska.

- Przed NBA Jelenia Góra ostatni wyjazd w sezonie na Międzynarodowy Turniej Koszykówki w Gnieźnie w U-13 i U-14 (30.06 - 2.07). Jest off season, jednak bardzo pracowity. W sierpniu odbędzie się NBA Summer Camp w Ustce. Zostało kilka wolnych miejsc, można zgłaszać się do Fundacji NBA. Do tego 24 czerwca odbyły się pierwsze urodziny - a na nich był mecz towarzyski z Trutnovem, niespodzianka i mnóstwo atrakcji dla gości oraz kibiców. Chcesz grać w NBA? Nabór trwa cały rok, wystarczy zgłosić się do fundacji - przekazują przedstawiciele NBA Jelenia Góra.