Raport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 16 stycznia
im. Waldemara, Włodzimierza

Jelenia Góra: Humorem i (u)Śmiechem dzisiaj w BWA

Środa, 17 listopada 2021, 11:30
Aktualizacja: 11:31
Autor: BWA
Fot. BWA
Jeleniogórskie Biuro Wystaw Artystycznych zaprasza 17 listopada (środa) o godz. 18:00 na spotkanie z Szymonem J. Wróblem. Podczas spotkania odbędzie się promocja tytułowej książki oraz prezentacja karykatur autorstwa Szymona Teluka.

„Humorem i (u)Śmiechem” to prawdopodobnie najpoważniejsza książka o humorze, jaka do tej pory powstała. Składają się na nią wywiady przeplatane kultowymi żartami. Książka może być wskazówką, inspiracją albo lekiem na gorszy dzień. Pobudza do refleksji i jest czystą rozrywką w miłym towarzystwie. Znajdziemy w niej barwne i często zaskakujące historie niezwykłych ludzi, których w różny sposób łączy humor i (u)śmiech. Profesor Jan Miodek, Anna Dymna, Abelard Giza, Krzysztof Wielicki, Krzysztof Skiba, Jacek Fedorowicz, Joanna Kołaczkowska, Artur Andrus, Kamil Nosel i wielu innych. Teksty zostały okraszone karykaturami autorstwa Szymona Teluka

Szymon J. Wróbel – dziennikarz, współpracował z krakowskim „Dziennikiem Polskim”, „Lounge Magazynem”, „Znakiem”, TVN Style, TVP Kraków oraz Miastem Muzyki RMF. Obecnie można go posłuchać na antenie Radia Bielsko. Reżyser i scenarzysta filmów dokumentalnych „Jego Oczami”, „Z domu…”, „Ojciec, czyli o Pieronku”, „Pamiętajcie!”. Jako autor debiutował książką „Jego oczami”. Następnie ukazała się jego bestsellerowa biografia „Ojciec, czyli o Pieronku”. W 2018 roku otrzymał medal pamiątkowy 750-lecia Miasta Żywca, “Za promowanie Żywca i Żywiecczyzny”, oraz tytuł „Osobowość roku 2017” w kategorii Kultura w powiecie Żywieckim.
Szymon Teluk – rysownik, karykaturzysta, malarz, autor komiksów. Twórca popularnego w całym kraju projektu: „Warsztaty komiksu, ilustracji i karykatury”. Pracuje na w Uniwersytecie Zielonogórskim oraz w Ośrodku Postaw Twórczych we Wrocławiu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Bolid na niebie  

Premiera już w sobotę

Czarna Noc Sudecka w „Muflonie”

Wieczór ze szkłem

Jubileuszowe Zaczarowane Święta z Cugowskim

Miało być 500 mieszkań – ile będzie?

NIK krytycznie o rewitalizacji kolei

Posprzątał, ale byle jak

Pierwsza premiera

Goprowcy podsumowali miniony rok

Spektakl „Paradox” wraca do Jeleniej Góry  

Wigilia literacka w Domu Gerharta Hauptmanna