Raport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 6 maja
im. Jakuba, Judyty, Jana

JELENIA GÓRA: Holendrzy najeżdżają – złodzieje nie próżnują

Poniedziałek, 25 lutego 2008, 8:48
Aktualizacja: 8:49
Autor: TEJO
Niemieckim wycieczkom przybywają holenderscy "konkurenci"
Fot. TEJO
Sympatyczni goście z Niderlandów znów upodobali sobie Jelenią Górę i okolicę. W miniony weekend do stolicy Karkonoszy i górskich kurortów przyjechało ponad 100 samochodów ze znaczkami NL na karoserii. Okazję wyczuli złodzieje: ukradli turystom w Karpaczu samochód.

Holenderski boom nasz region przeżywał już kilka lat temu, kiedy to turyści z Niderlandów tak licznie do nas przyjeżdżali, że powstał nawet specjalny „holenderski” camping w Cieplicach. Jednak, kiedy różnice w cenach między Polską a krajami Unii Europejskiej zaczęły się zacierać, zainteresowanie wśród gości z Holandii spadło.

Teraz znów odwiedzają Karkonosze, które szczególnie im się podobają. Być może ma to związek z otwarciem granic. Holendrów przyciągają wciąż nieco niższe ceny niż w Amsterdamie oraz górskie krajobrazy, których u siebie nie mają.

Odwiedziny sympatycznych gości to, niestety, okazja dla złodziei. Nie będą mieli miłych wspomnień z Karpacza holenderscy turyści, którym w nocy z niedzieli na poniedziałek przestępcy ukradli samochód. Zabrali pojazd wraz z dokumentami. Teraz – zamiast zwiedzać górskie kurorty – Holendrzy muszą pokonać mnóstwo formalności, aby wrócić do domu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Na pamiątkę d. cmentarza

Jest kolejne serce

Kwiaty pod pomnikiem

Czytaj również

Straż miejska złamała prawo?

Pamięci Waldemara Wiśniewskiego

KPSW w trosce o przyrodę

Czterej ranni w wypadku

Nowe muzeum w Kowarach nie tylko dla piwoszy

Otworzą podziemia Arado

Miasto zadba o zamek

Rozpoczął się proces

Wody to nie śmietnik