Raport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 22 stycznia
im. Anastazego, Wincentego

Powiat: Drogi niebezpieczne!

Wtorek, 30 listopada 2021, 14:17
Aktualizacja: 14:18
Autor: 112
Fot. Archiwum Policji
Dzisiaj (30.11) na drogach regionu jeleniogórskiego doszło do kilkunastu zdarzeń drogowych, na szczęście wszystkie zostały zakończone jako kolizje. Ponadto dzisiaj od godziny 11.00 do północy z uwagi na trudne warunki atmosferyczne zamknięte zostało przejście graniczne Harrachov – Jakuszyce.

Do groźnie wyglądającego zdarzenia doszło ooło godziny 12.20 w Szklarskiej Porębie na ul. Demokratów. Kierujący traktorem z naczepą wpadł w poślizg, uderzył w barierkę mostu, która się złamała i wpadł do rzeki.

Jeleniogórscy policjanci zachęcają tych kierujących, którzy do tej pory tego nie uczynili do zmiany opon z letnich na zimowe. Jeżeli kierowca jeździ autem na, tzw. „łysych oponach” grozi mu mandat karny oraz utrata dowodu rejestracyjnego. Pamiętajmy, że minimalna grubość bieżnika opon w autach osobowych to 1,6 mm, jednak funkcjonariusze zachęcają, aby grubość ta była co najmniej 3 mm.

Według statystyk policyjnych to właśnie zły stan ogumienia oraz niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze są powodami ponad połowy wypadków i kolizji.

Ogłoszenia

Czytaj również

Martwa kobieta w kamieniołomie

Jerzy Łużniak: Nie wybieram się do Senatu

Senator o działaniach osłonowych rządu

Czytaj również

Sypią się mandaty

Sanepid ws. glifosatu

Zdewastowana ścieżka nad jeleniogórską Młynówką

Skradzione – odzyskane

OSP z Wiejskiej zawiesza działalność

Wspaniały koncert w Żeromie dla Miśka!  

Wjechał w latarnię i porzucił auto

Aresztowany za groźby i wandalizm

Policja: noga z gazu!