Raport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 9 maja
im. Grzegorza, Karoliny

Dolny Śląsk: Do Czech przez Chełmsko

Sobota, 7 maja 2005, 0:00
Aktualizacja: Wtorek, 7 lutego 2006, 18:41
Autor: Radio BRW
Kolejne przejście graniczne otwarto dziś na Dolnym Śląsku.

Szlaban znajduje się na szlaku turystycznym Chełmsko Śląskie – Libna. Z przejścia przecinającego polsko-czeską granicę będą mogli korzystać piesi, rowerzyści i narciarze.
Odprawy graniczne prowadzone będą przez Łużycki Oddział Straży Granicznej: do 30 września w godz. od 8.00 do 20.00, zaś od 1 października do 31 marca w godz. od 8.00 do 18.00. - Liczymy na ożywienie gospodarcze i rozwój współpracy między społecznościami po obu stronach granicy - powiedział wojewoda dolnośląski Stanisław Łopatowski, który czyni starania o uruchomienie kolejnych przejść. Znajdujące się na szlaku Chełmsko - Libna jest już 29.

Być może już latem będzie można także polsko – czeską granicę przekroczyć na Śnieżce. O otwarcie tego przejścia Polska zabiega od 9 lat. Czesi oponowali tłumacząc, że mogą być zadeptane rzadkie odmiany roślin. Teraz dali warunek, że otworzą się na nasz kraj, jeżeli rocznie na czeską stronę Śnieżki nie przejdzie więcej niż 800 tys. turystów. Igor Šedo, konsul generalny we Wrocławiu, wierzy, że to przełom w sprawie i, że wszystko jest na dobrej drodze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Kierowca miejskiego autobusu to nie policjant

Porządki po podtopieniach

Tak nie wolno parkować!

Msza w intencji strażaków

Pamięci poległym

Końcówka prac na alei Wojska Polskiego

W 3–majowe święto

Straż miejska złamała prawo?

Dzień Kominiarza

Na pamiątkę d. cmentarza

Zajeżdżają trawniki

Boi się o swoje życie