Raport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 18 września
im. Ireny, Józefa, Stanisława

Jelenia Góra: Co w nowym sezonie w ZTA?

Niedziela, 12 września 2021, 8:57
Aktualizacja: 8:57
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Ruszył sezon artystyczny 2021/2022 w Zdrojowym Teatrze Animacji w jeleniogórskich Cieplicach. Nowa dyrektorka naczelna oraz zatrudnienie kierowniczki artystycznej to główne zmiany kadrowe, do jakich doszło w miejskiej placówce kultury. A co w programie?
Po nagłej śmierci dyrektora Bogdana Nauki przez kilka miesięcy obowiązki dyrektora pełnił Grzegorz Koczubaj. W tym czasie miasto przystąpiło do procedury konkursowej. Zgłosiło się 10 kandydatów, a 7 osób przeszło ocenę formalną. Staralismy się sprawdzić kandydatów na każdej płaszczyźnie - wybór był bardzo trudny, a komisja rekomendowała prezydentowi osobę Małgorzaty Nauki, jednocześnie rekomendując zatrudnienie kierownika artystycznego - powiedziała Sylwia Rehlis, naczelniczka Wydziału Kultury Urzędu Miasta.

Nowa dyrektorka zapewnia, że chce kontynuować myśl swojego zmarłego męża.

Dlatego zdecydowałam się startować w konkursie, bo chciałam, żeby w teatrze zostało tak, jak było - wyznała Małgorzata Nauka. - Będzie to na pewno teatr lalkowy, przede wszystkim dla dzieci, ale będziemy też kontynuować linię związana z obecnością teatru w Cieplicach, a więc skierowaną do kuracjuszy - dodała dyrektorka.

W ZTA zaplanowano wiele wydarzeń związanych z 45-leciem placówki - obecnie można zobaczyć wystawę lalek, kostiumów i rekwizytów placówki. Ponadto ma powstać film o teatrze zdrojowym.

Mamy też w planie dwie premiery - Król Maciuś Pierwszy oraz Złodziej Czasu. Mamy też propozycje dla najmłodszych - spektakl pt. Góra, który będzie napisany na nasze zamówienie. Będzie opowiadać o pięknie gór, a bohaterem będzie przyroda - zapowiada M. Nauka.

Nowe stanowisko objęła Laura Słabińska, znana w świecie artystycznym jako Punch Mama, która w poprzednich latach wyreżyserowała dwa spektakle dla ZTA.

Marzyłam o tym od pierwszego razu, jak tu przyjechałam - wyznała Laura Słabińska, kierowniczka artystyczna ZTA. - Mam zamiar uruchomić szereg swoich kontaktów w Polsce i na świecie. Już zaproponowano mi współpracę z teatrem w Brnie. Rozszerzymy działalność warsztatową, chcemy też prowadzić zajęcia lalkarskie - oddzielnie dla młodszych dzieci i dla młodzieży - zapowiada L. Słabińska.

Szczegółowy repertuar dostępny jest na stronie teatr.jgora.pl

Ogłoszenia

Czytaj również

Czy powstanie baza lotniczego pogotowia?

Młodzieżowa orkiestra trzeciego dnia festiwalu

Jeleniogórskie talenty drugiego dnia festiwalu

Czytaj również

Tu może dojść do tragedii

Zaczytaj się z Jelonką.com

Portret Jerzego S. Gaja w Muzeum Przyrodniczym

W sobotę koncert jazzowy w JCK

Kolizja z udziałem karetki

Uroczysta sesja z zasłużonymi i nagrodą

Powstaje najdłuższy most na budowanym odcinku S3

Dom Wczasów Dziecięcych na sprzedaż

Zaczytaj się z Jelonką.com