Raport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 16 kwietnia
im. Cecylii, Julii

Region: Będzie lepszy dojazd do Kotliny Kłodzkiej

Poniedziałek, 1 marca 2021, 9:30
Autor: WAC
Fot. PKP PLK
Ponad 43 mln zł zamierzają przeznaczyć PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. na usprawnienie podróży i przewozów ładunków między Kłodzkiem a Wałbrzychem. Przebudowane będą dwa mosty nad Nysą Kłodzką i Ścinawką oraz wiadukt kolejowy.

Przebudowa mostu nad Nysą Kłodzką, rzeką Ścinawką i wiaduktu kolejowego zwiększy sprawność ruchu kolejowego z Kłodzka do Wałbrzycha. Przebudowywane obiekty zapewniają obecnie ruch po jednym torze. Wykonane prace pozwolą na przejazd pociągów po dwóch torach. Będzie lepsza możliwość organizacji połączeń pasażerskich. Sprawniej pojadą składy towarowe m.in. do Ścinawki Średniej i miejsc załadunku kamienia. Ruch pociągów towarowych prowadzony jest z Nowej Rudy w stronę Kłodzka i dalej w kierunku Kamieńca Ząbkowickiego i Wrocławia.

Największym z przebudowywanych obiektów jest most nad Nyską Kłodzką i drogą o długości ponad 200 metrów. Obiekt z dziewiętnastego wieku o kratownicowej konstrukcji stalowej jest otoczony opieką konserwatorską. Jego charakter zostanie zachowany. Przeprawa będzie odnowiona i wzmocniona. Podobne zabiegi przejdzie most nad Ścinawką o długości 180 m. Przebudowa obejmie także wiadukt nad ul. Półwiejską w Kłodzku. W ramach podpisanej umowy wykonane będą również prace, które obejmą tory i rozjazdy. Zaplanowano roboty z branży teletechnicznej i elektroenergetycznej.

Umowę na „Zaprojektowanie i wykonanie robót dla przebudowy trzech obiektów inżynieryjnych na linii kolejowej nr 286 Kłodzko Główne – Wałbrzych Główny w ramach projektu pn.: „Poprawa stanu technicznego obiektów inżynieryjnych – etap II” będzie realizować konsorcjum firm w składzie: Dolnośląskie Przedsiębiorstwo Napraw Infrastruktury Komunikacyjnej Dolkom Sp. z o. o. (Lider Konsorcjum) i Dromosttor s.c. Paweł Chapiński Ireneusz Chapiński (Partner Konsorcjum). Wartość umowy wynosi 43 579 674,81 zł netto.

Ogłoszenia

Czytaj również

Parkowanie bez zasad

Porównaj ceny z Jelonką.com

Nabory wniosków w KARR

Czytaj również

Dzień Agrafki

Dzień Radia

Co z ruinami dawnej papierni?

Poradnia po remoncie

Rocznica tragedii smoleńskiej w Jeleniej Górze

Wykluły się helodermy

Taki widok to wstyd!

Nowe dyrektorki w SP 11 i Handlówce

Święcenie pokarmów