Uchodźcy

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 24 maja
im. Joanny, Zuzanny

Jelenia Góra: „BAR” spektakl Teatru Verbum w JCK Muflon

Niedziela, 16 stycznia 2022, 5:59
Autor: JCK Muflon
Fot. JCK Muflon
25 stycznia o godz. 18.00 JCK „Muflon” serdecznie zaprasza na spektakl „BAR”, który jest kolejną propozycją Teatru VERBUM działającego od kilku sezonów w JCK w Jeleniej Górze.

Przedstawienie powstało w wyniku poszukiwań twórczych członków zespołu teatru. Jest to kilka pozornie nie związanych z sobą scen – można by powiedzieć – osobnych monologów. Lecz miejsce, w którym się oni (bohaterowie) pojawiają jest niezwykłym „łącznikiem”.

Do baru trafiają postaci – kobiety z różnym bagażem doświadczeń i doznań. To miejsce stanowi swoisty pokój zwierzeń bohaterów. A widzowie stają się świadkami – wchodzą w świat emocji, które w każdej kolejnej scenie spektaklu są inne. Bohaterowi otwierają przed nami swoje intymne doznania i dzielą się z nami. Taką mają potrzebę. Bywa śmiesznie i smutno. A czasem tragicznie.

Scenariusz spektaklu BAR jest oparty na fragmentach z literatury światowej takiej jak: „Kobieta, która przychodziła o szóstej” – Gabriel Garcia Marquez, „Antygona w Nowym Jorku” – Janusz Głowacki, „Lament paranoika” – Stephan King, „Shirley Valentine” – Willy Russell.
Występują: Nina Znamienkiewicz, Katarzyna Tkacz, Joanna Dawidowicz, Iwona Skoblińska, Alicja Granda, Krzysztof Witkowiak. Wybór tekstów - zespół. Scenariusz, reżyseria, scenografia i muzyka –Krzysztof Rogacewicz

Bilety: 10 zł dostępne na www.bilety.jck.pl oraz w sekretariacie JCK Muflon.

Ogłoszenia

Czytaj również

Zaczytaj się z Jelonką.com

Noc Muzeów z wernisażem

Przetarg na fotowoltaikę

Muzycznie z KARR

Szpital Bukowiec bez położnictwa

Igrzyska na fotografii

Spotkali się z Antonim Macierewiczem

Dzień bez opłat w KPN

Kawiarenka z empatią

Poranek ze smokiem

Giełda retro

Śpiewająca majówka