Raport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 20 czerwca
im. Bogny, Bogumiły

Wrocław: Baby boom w zoo

Poniedziałek, 10 maja 2021, 7:05
Autor: WAC
Fot. zoo Wrocław
W ostatnich kilku tygodniach we wrocławskim zoo przyszło na świat ponad 100 nowych mieszkańców niemal 30 gatunków. Większość z nich można zobaczyć podczas odwiedzin, bo zoo jest otwarte codziennie.

W niemal każdym zakątku wrocławskiego zoo pojawiły się maluchy. Są wśród nich przedstawiciele domowych ras kóz i owiec, a także niezwykle rzadkie i zagrożone dzikie gatunki. Największy baby boom jest w dziecińcu, gdzie urodziło się około 40 maluchów, w tym kozy karpackie, karłowate i burskie, owce świniarki, wrzosówki, Jakuba i kameruńskie. W afrykarium można zobaczyć pisklęta pingwina przylądkowego, ale również małego dikdika, kaczki srebrzanki hotentockiej i szczupaki afrykańskie. W pawilonie Madagaskaru czekają szerokostopki i rudawka madagaskarska, a w terrarium: boa różane, scynki szmaragdowe, legwaniki błękitne, helodermy meksykańskie, czy płaskowce ostropyskie. Na otwartych wybiegach ogrodu zoologicznego pojawiają się: małe oryksy szablorogie, żyrafa siatkowana, sitatungi, watussi, muflony, mary patagońskie, lemury katta, walabie Benetta, takina złotego i łabędzie czarnoszyje.

Bardzo pozytywnie zaskakuje pracowników zoo para szpaków balijskich – informuje Radosław Ratajszczak, prezes wrocławskiego zoo. - W zeszłym roku po raz pierwszy ptaki te przystąpiły do lęgów. Po odchowaniu pierwszych piskląt teraz odchowują kolejne. Jednak, żeby je zobaczyć będzie trzeba poczekać do otwarcia ptaszarni, co ma nastąpić jeszcze tej wiosny. Jeśli komuś mało, to może sprawdzić co słychać u nosorożycy indyjskiej, która przyszła na świat na początku stycznia lub zeszłorocznych maluchów myszjolenia, leniwca, koczkodana górskiego, manatów, gnu białobrodych, kapibar, kóz bezoarowych, gwanako, sik Dybowskiego, jeżozwierzy, gekonów Henkela, scynków ognistych, żab z Titcaca, bazyliszków czy kolsbobrzuchów słodkowodnych.

Wrocławskie zoo jest otwarte codziennie od godziny 9.00. W dni powszednie można wchodzić do godziny 17.00, w weekendy do 18.00, a zwiedzać godzinę dłużej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Szansa dla kościoła

Burmistrz Kowar w prezydenckiej radzie

Aleja Miast Partnerskich Jeleniej Góry gotowa

Czytaj również

Festiwal minerałów

Nowa baza jak marzenie

Odznaczenia dla opozycjonistów

Prezydent Jerzy Łużniak na półmetku kadencji

Dolny Śląsk z Saksonią  

Trwa walka z barszczem Sosnowskiego

W Kowarach pojawiły się skrzynki pamięci

Piknikowo z Robertem Biedroniem

Sprzęt zamiast podatku