Raport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 18 stycznia
im. Małgorzaty, Piotra

Jelenia Góra: "Ani jednej więcej"

Niedziela, 7 listopada 2021, 10:01
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
W całej Polsce ludzie wychodzą na ulicę, aby zaprotestować przeciwko zaostrzaniu przepisów aborcyjnych. Również w Jeleniej Górze spotkała się grupa osób zbulwersowanych ostatnimi wydarzeniami w Pszczynie, gdzie zmarła kobieta w ciąży. Duża manifestacja zaplanowana jest na niedzielę (7.11).
Podłączamy się do inicjatyw, które bronią praw człowieka, praw kobiet - zaznaczyła Irena Szelągowska, sekretarz KOD-u w Jeleniej Górze. - Sytuacja jest tragiczna - takich kobiet jest dużo, również w naszym regionie - dodała działaczka Komitetu Obrony Demokracji.
Pani, która mieni się być szefową Trybunału Konstytucyjnego załatwiła nam taką sytuację, że giną kobiety - uważa I. Szelągowska, która ma nadzieję, że wzorem Irlandii, w Polsce dojdzie do przemian, ale martwi ją niska frekwencja na protestach. - Wiele osób nas popiera, ale sami nie wychodzą, a to czas, aby wszyscy wyszli - apelowała nasza rozmówczyni.

Dzisiaj (7.11) od godz. 15:00 planowany jest "marsz żałobny", który ma wyruszyć z okolic skrzyżowania al. Jana Pawła II i Grunwaldzkiej - na Plac Ratuszowy. Organizatorzy apelują o ubranie się na czarno i zabranie zniczy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Ceny gazu dobijają przedsiębiorców

Czarna Noc Sudecka

Młodzi Nowocześni o Polskim Ładzie

Czytaj również

Lewica: To Drogi Ład

Karnawałowy koncert

Sypią się mandaty

Spotkanie noworoczne z parlamentarzystami

Jerzy Łużniak: Nie wybieram się do Senatu

Zdewastowana ścieżka nad Młynówką

Żerom wspiera Michała – będzie koncert!

Moja droga pod K2 – w Muzeum Przyrodniczym

NIK krytycznie o rewitalizacji kolei