Raport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 18 września
im. Ireny, Józefa, Stanisława

Stara Kamienica: Żywioł spustoszył gminę

Czwartek, 15 lipca 2021, 6:01
Autor: WAC
Fot. UM Stara Kamienica/Adam Spolnik
Trwa szacowanie strat wywołanych przez nawałnicę, która przeszła przez gminę Stara Kamienica w ostatnią niedzielę (11.07).

Mimo że nawałnica trwała nie dłużej niż 40 minut, to straty jakie poczyniła idą w miliony złotych. Najbardziej ucierpieli mieszkańcy Barcinka, Kromnowa, Rybnicy oraz Starej Kamienicy. Zalanych zostało wiele podwórek oraz piwnic budynków prywatnych oraz komunalnych, w tym przedszkole w Starej Kamienicy. Ogromne straty ulewa spowodowała również w infrastrukturze drogowej. Masy płynącej wody porwały duże fragmenty asfaltu, podmyły kilka skarp oraz dróg, zniszczyły przepusty.

Nie pamiętam żywiołu, który by tak dotknął naszą gminę – mówi wójt gminy Stara Kamienica Mariusz Marek. - W pierwszej kolejności podjęliśmy działania w celu przywrócenia drożności drogom, aby mieszkańcy mieli dojazd do swoich posesji. Nie było to proste, bo w niektórych ciągach komunikacyjnych powstały metrowe wyrwy. Obecnie trwa komisyjne szacowanie strat. Protokół będzie podstawą do wystąpienia do Wojewody Dolnośląskiego o uruchomienie środków z rezerwy na usuwanie skutków klęsk żywiołowych. Liczymy na pomoc z zewnątrz, gdyż sami z naszego budżetu nie będziemy w stanie udźwignąć ciężaru kosztów odbudowy dróg i innej infrastruktury.

Ogłoszenia

Czytaj również

Będzie remont, będą utrudnienia

Z samorządowcami o projektach

Skończył 100 lat!

Czytaj również

30 lat Straży Miejskiej

Kolizja z udziałem karetki

Korki na alei Jana Pawła II w wyniku absurdu  

Tu może dojść do tragedii

Co z oczyszczalnią w Marczycach?  

Za przepłacone inwestycje obniżka pensji dla prezydenta Jeleniej Góry?

KOD w sprawie mediów

Posłanka Lewicy: Bóg alimentów nie płacił

Czy powstanie baza lotniczego pogotowia?