Jelenia Góra: Zwycięzcy Crossu Cieplickiego

Wtorek, 4 maja 2010, 12:38
Aktualizacja: 12:38
Autor: arec
W weekend majowy na stadionie przy ulicy Lubańskiej odbyły się zawody w biegach przełajowych.

Zawodnicy startujący w XXII Ogólnopolskim Biegu Przełajowym Cross Cieplicki 2010 rywalizowali na czterech dystansach. Biegi dzieci na dystansie 400 i 800 metrów zdominowali młodzi zawodnicy z SKS „Biegacz” Siedlęcin. Na krótszym dystansie wśród chłopców wygrała Dominika Kluczewska, a wśród chłopców Klaudiusz Bukraba. W biegu na 800 metrów triumfowali Lidia Hamkało i Michał Krzysztofiak. Z kolei w biegu na 1260 metrów rywalizację dziewcząt zwyciężyła Weronika Pociecha z Żyrardowa, a rywalizację chłopców Kornel Szymański z Jeżowa Sudeckiego.

Bieg główny Crossu Cieplickiego został rozegrany na dystansie 10 000 metrów. W klasyfikacji ogólnej kobiet najszybsza była Monika Kalacińska z Wrocławia, a klasyfikacji mężczyzn triumfował Piotr Paciejewski z Siedlęcina. W poszczególnych kategoriach wiekowych wygrywali. Wśród kobiet klasyfikację K 16 – K 34 wygrała właśnie Monika Kalacińska, a w klasyfikacji K 35 najlepsza okazała się Dorota Dziadkowiec-Michoń.
W poszczególnych kategoriach mężczyzn triumfowali: M 16 – 19 Rafał Matyja z Jeleniej Góry, M 20 – 29 Tomasz Kwiatkowski z Jeleniej Góry, M 30 – 39 Piotr Paciejewski, M 40 – 49 Mirosław Kaczuga z Wałbrzycha, M 50 – 59 Mariusz Kwiatkowski z Jeleniej Góry, M 60 – 69 Mirosław Górnicki z Jeleniej Góry, M 70 Edward Kościuk z Kamiennej Góry.

Zawody zorganizowało Ognisko TKKF „Orle”.