Czytających: 9581

Jelenia Góra: Zwycięstwo z Żarami!

Środa, 31 marca 2021, 21:59
Aktualizacja: 21:59
Koszykarze Sudetów Jelenia Góra nie są faworytem w starciu I rundy play-off z ekipą Swiss Krono Żary, jednak w pierwszym meczu pokazali, że nie można ich lekceważyć. Mimo trudnego momentu i straty kilkunastu punktów, potrafili się podnieść i ostatecznie pokonać trzeci zespół rundy zasadniczej II ligi (gr. D). Rewanż za tydzień w lubuskiem.

Pierwsza połowa należała do gości, którzy byli faworytem tego spotkania. Do przerwy na tablicy wyników było 35:48, a na początku trzeciej kwarty nawet 37:52 i wydawało się, że przyjezdni już w pierwszy meczu zbudują sobie bezpieczną przewagę przed rewanżem. Jak się okazało, w szeregach Sudetów nastąpił zryw i po kilku odbiorach i efektownych punktach zrobiło się 47:52 i z biegiem czasu jeleniogórzanie dochodzili do rywali, by w 28. minucie objąć prowadzenie 60:59. Od tego momentu to ekipa Rafała Niesobskiego utrzymywała kilka punktów przewagi, choć w 35. minucie ponownie na prowadzeniu byli goście (70:74). Na niespełna minutę przed końcem było 78:79, ale w decydujących chwilach to Sudety zachowały więcej zimnej krwi i wygrały 84:81.

Rewanż w środę (7.04) w Żarach - póki co Sudety mają zaliczkę 3 punktów.

KS Sudety Jelenia Góra - BC Swiss Krono Żary 84:81 (20:25, 15:23, 30:14, 19:19)

Sudety: Ł. Niesobski 37, Wilusz 15, Kozak 13, Jyż 10, R. Niesobski 5, D. Ostrowski 4, Walaszek, Najman.
BC: Kukiełka 28, Olejnik 14, Dymiński 11, Sirijatowicz 9, Der 8, Małachowski 4, Michał Siminski 3, Busz 2, Mikołaj Siminski 2, Kalinowski.