Zalogowanych: 23

Jelenia Góra: Zwycięstwo na pożegnanie

Wtorek, 24 maja 2022, 19:12
Aktualizacja: 19:33
Szczypiornistki Karkonoszy Jelenia Góra w ostatnim meczu sezonu 2021/2022 pokonały przed własną publicznością SPR Olkusz 32:26. Ostatecznie biało-niebieskie kończą rozgrywki na 3. miejscu, ale sukces okupiony był poważną kontuzją Sylwii Jasińskiej, która zerwała Achillesa.

Trenerka Dila Samadova nie mogła w tym meczu skorzystać z kilku podstawowych zawodniczek - zabrakło Sabiny Kobzar, Agnieszki Kowalskiej i Karoliny Muras. Początek meczu, podobnie jak tydzień wcześniej w Krapkowicach - nie był najlepszy w wykonaniu jeleniogórzanek. Juz po 7 minutach gry na tablicy wyników było 2:5 i choć w 12. minucie miejscowe doszły na 6:7, to ponownie odskoczyły przyjezdne. W 21. minucie Karkonosze przegrywały 7:11, ale przed przerwą zmobilizowały się i odrobiły część strat (13:14).

Po zmianie stron biało-niebieskie złapały wiatr w żagle i w 34. minucie prowadziły 16:15, a 5 minut później 20:17. Jak się okazało, ekipę z Olkusza stać było na jeszcze jeden zryw i w 46. minucie było już tylko 23:22 dla mistrzyń I ligi poprzedniego sezonu. Wówczas Martyna Michalak pokazały wartość doświadczenia i dzięki 7 bramkom z rzędu odskoczyły na 30:22. Ostatecznie Karkonosze wygrały 32:26, ale kibice pod koniec meczu przeżywali chwile grozy. Najpierw bolesnego urazu doznały Marta Mazurkiewicz i Julia Pędziwiatr, a najgorzej wyglądało zerwanie Achillesa przez Sylwię Jasińską, która jeszcze tego samego dnia była operowana.

Wyszłyśmy za mało skoncentrowane, ale całe szczęście w przerwie dogadałyśmy sobie coś w szatni cieszymy się z kolejnych 3 punktów - powiedziała Joanna Załoga, królowa strzelczyń grupy B, I ligi, która odniosła się również do kontuzji Sylwii Jasińskiej. - Zmęczenie przyszło, całe szczęście, że to już ostatni mecz. Bardzo żałuję, że to trafiło na Sylę, ponieważ za kilkanaście dni ma wesele. Całym zespołem trzymamy kciuki za nią - powiedziała po meczu Joanna Załoga.

MKS Karkonosze Jelenia Góra - SPR Olkusz 32:26 (13:14)

Karkonosze: Wierzbicka, Grabarczyk - Michalak 8, Załoga 7, Gałuszka 4, Jarosz 4, Jasińska 3, Borodai 2, Pędziwiatr 2, Kuśnierz 1, Mazurkiewicz 1, Przystalska, Jesionek-Wróblewska.
SPR: Nowicka, Januszek - Herian 7, O. Sołośiuk 5, Barczyk 3, Nowak 3, Zub 3, Kozyra 2, Bartusik 1, Mrozowska 1, Sioła 1, Błaszczykiewicz, N. Sołościuk.
Kary: 4 minuty (Karkonosze) - 10 minut (SPR)
Sędziowały: Magdalena Bązi-Chałupczak (Dobrzeń Wielki), Anna Chojnowska (Opole)