Zalogowanych: 19

Legnica: Zwycięstwo Karkonoszy

Wtorek, 29 maja 2018, 2:04
Aktualizacja: 2:05
O ile wyjazdowe zwycięstwo Karkonoszy (biorąc pod uwagę ich wiosenną formę) można określić mianem niespodzianki, to jego rozmiar nawet sensacją, bowiem w spotkaniu rozegranym na stadionie Konfeksu Legnica jeleniogórzanie zwyciężyli z Orkanem Szczedrzykowice 3:0!

W spotkaniu 27. kolejki grupy zachodniej IV ligi zdecydowanym faworytem był Orkan, jednak już w 5. minucie meczu Daniel Gałach pokonał bramkarza rywali. Szybko strzelona bramka ustawiła mecz, ale żadnej z ekip nie udało się zmienić rezultatu w pierwszej połowie. Po zmianie stron były zawodnik kowarskiej Olimpii ponownie wpisał się na listę strzelców (63. minuta) i biało-niebiescy byli coraz bliżej przełamania. Warte odnotowania jest także wejście (i zejście) Szymona Kozołubskiego, który na boisku pojawił się w 72. minucie, a w 84. i 89. oglądał żółte kartki, co w konsekwencji przełożyło się na czerwień. W doliczonym czasie gry Gałach skompletował hat-tricka, a więc trzeci w ligowej tabeli Orkan uległ Karkonoszom 0:3, które dzięki wygranej zajmują ósme miejsce.

Z kolei w Kowarach miejscowa Olimpia rozbiła swoją imienniczkę z Kamiennej Góry 6:1. W następnej kolejce (31.05, godz. 17:00) Karkonosze podejmą na stadionie przy ul. Złotniczej Sudety Giebułtów, które tracą do naszego zespołu dwa punkty. Olimpia w tym samym czasie zmierzy się w Chocianowie ze Stalą.

Orkan Szczedrzykowice – Karkonosze Jelenia Góra 0:3 (0:1)
Gole: 0:1 Gałach 5', 0:2 Gałach 63', 0:3 Gałach 90'+1
Orkan: Wójcik – Sidorowicz, Pilarowski, Gambal (58' Skotarczak), Ciunowicz, Kociszewski, Kłak, Grygierczyk, Śliwiński, Rosa (70' Światły), Ogórek.
Karkonosze: Wieliczko – Vitlonieks (85' P. Michałek), Turczyk, Proietti, Gałach, Siatrak, Woźniczka, Staniszewski (72' Kozołubski), Kuźniewski, Giziński (72' Lekszycki), Mat. Firlej.