Czytających: 11683

Jelenia Góra: Zwycięstwo i bolesna kontuzja

Czwartek, 24 lutego 2022, 16:22
Aktualizacja: 19:25
Koszykarze Sudetów pokonali Zastal Zielona Góra 90:71. Jeleniogórzanie odnieśli 8. zwycięstwo w sezonie, ale okupione zostało bolesną kontuzją Łukasza Niesobskiego, który najprawdopodobniej ma złamany nos.

Sudety od początku kontrolowały przebieg spotkania, a na parkiecie sporo minut dostała młodzież. Choć do przerwy było jedynie 36:31, to trzecia kwarta była niemal perfekcyjna w wykonaniu gospodarzy, bowiem w ciągu 10 minut dołożyli 37 punktów i przed decydującą odsłoną było 73:53. W 34. minucie spotkania bolesnej kontuzji doznał Łukasz Niesobski i po wznowieniu gry jeleniogórzanie utrzymali wysokie prowadzenie wygrywając 90:71.

KS Sudety Jelenia Góra - Aldemed SKM Zastal Zielona Góra 90:71 (21:12, 15:19, 37:22, 17:18)

Sudety: Białachowski 26, Ł. Niesobski 24, Wasilewski 10, Gralewski 8, R. Olejniczak 8, Jyż 6, Minciel 4, T. Olejniczak 2, Król 2, G. Olejniczak, Pawlak, Podejko.
Zastal: Nowicki 19, Hołyś 11, Kunc 9, Wiktorski 6, Dydak 6, Węgrowski 6, Góreńczyk 4, Rajca 4, Piorun 4, Szpakowski 2, Błaszczyszyn, Łupiński.