Czytających: 9498

Jelenia Góra: Zwycięstwo Chojnika

Czwartek, 31 maja 2018, 20:51
Aktualizacja: 20:54
Młodzicy Akademii Piłkarskiej Chojnik Jelenia Góra odnieśli cenne zwycięstwo w konfrontacji z sąsiadującymi w tabeli II Ligi Wojewódzkiej Łużycami Lubań. Spotkanie rozegrane na boisku w Parku Norweskim zakończyło się wygraną gospodarzy 3:2.

Na pierwszego gola rodzice zgromadzeni przy boisku nie musieli długo czekać, bowiem już w 2. minucie Ratajski otworzył wynik spotkania. Radość gospodarzy nie trwała długo - trzy minuty później po strzale Żółtańskiego było już 1:1. W kolejnych minutach żaden z zespołów nie potrafił zaskoczyć bramkarza rywali. Dopiero w 33. minucie Michalski ponownie wyprowadził Chojnika na prowadzenie. Wynik 2:1 utrzymał się do przerwy, a o zmianie stron szybko przyjezdni doprowadzili do remisu. W 36. minucie rzut karny skutecznie egzekwował Szpytma i końcowy rezultat był sprawą otwartą. Jeleniogórzanie ambitnie walczyli do końca starając się zdobyć zwycięską bramkę, ale musieli też uważać z tyłu, bowiem Łużyce groźnie kontrowały. W 50. minucie - jak się okazało - zwycięskiego gola zdobył Zemlak i to podopieczni Dariusza Michałka mogli po meczu świętować tańcem zwycięstwa.

Dzięki wygranej Chojnik zamienił się z Łużycami miejscem w tabeli i aktualnie z dorobkiem 17 punktów zajmuje czwarte miejsce.

AP Chojnik Jelenia Góra - Łużyce Lubań 3:2 (2:1)
Chojnik: Szajkowski - Jarosz, Cyrek, Lemiszewski, Wąsiewski, Michalski, Janiszewski, Ratajski, Cichy, Zemlak, Szymczak, Majerski, Bojko, Czyż.
Łużyce: Czekaj - Kossowski, Tomczyk, Misiewicz, Szpytma, Wojtusik, Zółtański, Pietrykowski, Juszczyk, Zamparski.