Zalogowanych: 23

Tarnowo Podgórne: Zwycięskie zakończenie roku

Sobota, 21 grudnia 2019, 20:52
Aktualizacja: 21:00
Koszykarze Sudetów Jelenia Góra wygrali w ostatnim spotkaniu ligowym w 2019 roku. W wyjazdowym starciu z Tarnovią Tarnowo Podgórne ekipa Rafała Niesobskiego po zaciętej walce okazała się lepsza, notując 11 zwycięstwo w sezonie.

W kwarcie otwarcia przez większość czasu na prowadzeniu byli gospodarze, którzy wygrali tę część gry 27:24. W drugiej odsłonie nadal przewagę kilku punktów utrzymywali miejscowi, jednak od stanu 41:34 jeleniogórzanie zaczęli odrabiać straty. Od wyniku 43:42 Sudety zdobyły 5 punktów z rzędu i na przerwę oba zespoły schodziły przy stanie 43:47. O trzeciej kwarcie przyjezdni chcieliby szybko zapomnieć, bowiem zdecydowanie należała ona do Tarnovii (21:8), która przed ostatnią "ćwiartką" prowadziła 64:55. Koszykarze z Kotliny Jeleniogórskiej nie po raz pierwszy pokazali, że mocna i wyrównana kadra pozwala im w ostatniej odsłonie na bardzo dobrą grę i po zaciętej walce to nasz zespół okazał się lepszy. Od stanu 79:78 miejscowi stracili 5 punktów (79:83), a cały mecz zakończył się wynikiem 80:86.

Tarnovia Basket Tarnowo Podgórne - KS Sudety Jelenia Góra 80:86 (27:24, 16:23, 21:8, 16:31)

Tarnovia: Mowlik 19, Sroczyński 16, Gubernat 16, Pawełczyk 13, Antczak 7, Taisner 5, Pawlak 2, Burdacki 2, Stefanowicz, Kozłowski.
Sudety: Kozak 22, R. Niesobski 16, Minciel 15, Szpyrka 12, Ł. Niesobski 10, D. Ostrowski 3, Jyż 2, P. Ostrowski 2, Pawlak.

Sudety mają na swoim koncie 11 zwycięstw i 2 porażki. Kolejny mecz jeleniogórzanie zagrają 11 stycznia 2020 roku w Pleszewie, a przed własną publicznością zaprezentują się w hicie 17. kolejki, kiedy to do Jeleniej Góry przyjedzie Śląsk II Wrocław (19.01, godz. 18:00).