Raport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 11 maja
im. Miry, Franciszka

JELENIA GÓRA: Zwabili, upili, pobili i okradli

Poniedziałek, 25 lutego 2008, 14:24
Aktualizacja: Wtorek, 26 lutego 2008, 5:51
Autor: TEJO
Fot. Archiwum
Na długo zapamięta czwartkowy wieczór 16–letni jeleniogórzanin, który dał się nabrać rówieśniczce. Miał to być niewinny flirt, a tymaczasem wizytę w domu nastolatki chłopak przypłacił kacem, siniakami i skradzionym telefonem komórkowym.

Poznali się przez gadu-gadu, dziewczyna zaprosiła chłopaka do domu, do jednego z mieszkań na osiedlu Zabobrze. Oprócz dziewczyny byli tam jeszcze jej dwaj koledzy. Wieczór zapowiadał się miło, bo na stół trafił alkohol. Jak się okazało nie służył on do stworzenia nastrojowego klimatu, ale – do upojenia ofiary.

Kiedy gościowi już dobrze zaszumiało w głowie, został pobity i ukradziono mu telefon komórkowy. 16-latkowi udało się uciec do kolegi. – Z jego domu powiadomił o zdarzeniu ojca i policję – poinformowała nadkom. Edyta Bagrowska z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

Stróże prawa zatrzymali nieletnich sprawców. Byli już dobrze znani policji, bo w przeszłości już popełniali czyny karalne. Za rozbój odpowiedzą przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich.

Funkcjonariusze odzyskali skradziony telefon, który zwrócili właścicielowi. Policja przestrzega młodzież przed nierozsądnym traktowaniem wirtualnych znajomości, które – jak w opisanym przykładzie – mogą się skończyć nieciekawie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Uwaga! Awaria sieci wodnej

Pamiętali o rocznicy

Kierowca miejskiego autobusu to nie policjant

Czytaj również

Rozpoczął się proces

Dzień Położnej

Budowa bez zagrożenia

Autobusy MZK wracają na swoje trasy

Straż miejska złamała prawo?

Chcesz pozbyć się auta? Mamy rozwiązanie!  

Będzie bezpieczniej przy Polanie

Senator Mróz z apelem do posłanki Czernow

Boi się o swoje życie