Raport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 26 lipca
im. Anny, Grażyny, Mirosławy

Karpniki/Trzcińsko: Zorientowani na mistrzostwo

Poniedziałek, 31 maja 2021, 21:34
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Tomek Raczyński
Rudawy Janowickie gościły w miniony weekend (29-30.05) sportowców rywalizujących w Mistrzostwach Polski w biegu na orientację. Bardzo dobrze spisali się reprezentanci gospodarzy, czyli MKS Paulinum Jelenia Góra.

W ostatnich latach w Jeleniej Górze i okolicach naprzemiennie odbywają się Mistrzostwa Polski oraz Grand Prix Polonia, co jest efektem doskonałych terenów i doświadczenia organizacyjnego klubu MKS Paulinum Jelenia Góra.

Mamy jedne z lepszych, a zdaniem niektórych - najlepsze tereny w kraju do biegów na orientację, dlatego związek przyznaje nam organizację Mistrzostw Polski - powiedział Damian Dutkiewicz z MKS Paulinum.

W stawce zawodników nie zabrakło krajowej czołówki z Michałem Olejnikiem na czele (wielokrotny mistrz Polski), który szykuje się do Mistrzostw Świata w Czechach. Start i meta były zlokalizowane w Trzcińsku.

Powody do zadowolenia mieli też jeleniogórzanie, bowiem w sztafecie mężczyzn do lat 21 srebro zdobyli reprezentanci gospodarzy w składzie:
Michał Kalata, Jakub Drągowski i Mateusz Dzioba. Ostatni z wymienionych był blisko podium indywidualnie, bowiem zajął 4. miejsce (kat. M21), ale jest młodym zawodnikiem i przegrał tylko z doświadczoną, krajową czołówką, więc z nadzieją można obserwować rozwój.

Ogłoszenia

Czytaj również

Zderzenie czterech samochodów

Trybuna dotarła

Rondo do końca wakacji  

Tak się nie parkuje

Rządy PO w praktyce

Zaprezentowali Polski Ład

Żywioł spustoszył gminę

Zacięta rywalizacja w Warszawie

Konkurs rozstrzygnięty: Najwięcej dla piłkarzy

Spotkanie PiS zakłócone

Kolizja na skrzyżowaniu

Skok w blok wystartował