Raport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 6 maja
im. Jakuba, Judyty, Jana

Jelenia Góra: Znów remontują Osiedle Robotnicze?

Środa, 30 kwietnia 2014, 7:42
Aktualizacja: Czwartek, 1 maja 2014, 7:55
Autor: Angela
Fot. Angela
– Kilka lat trwał remont drogi na Osiedlu Robotniczym. Kiedy się skończył, odetchnęliśmy z ulgą. Względny spokój trwał tylko pół roku. Teraz znowu rozkopują ulicę i demontują spowalniacz. Zamknięty jest jeden pas – skarży się nasza Czytelniczka. – Ile można znosić ciągły remont, koparki i ciężarówki, czy to się kiedyś skończy? – pyta Małgorzata Wilska.

Jak wyjaśnia dyrekcja Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Jeleniej Górze, są to prace gwarancyjne wykonywane przez wykonawcę.

- Na wniosek dyrekcji Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego obniżane są progi spowalniające, które wykonawca zrobił za wysokie – mówi Jerzy Bigus, zastępca dyrektora MZDiM. – Robotnicy, którzy je montowali, wykonali je błędnie. Zgodnie z przepisami tzw. progi płytowe powinny mieć 10 centymetrów licząc od podłoża, a dwa z tych progów były o wiele wyższe. Przy skrzyżowaniu z ul. Westerplatte próg miał 16 cm, a przy skrzyżowaniu z ul. Rodzinną w jednym miejscu nawet 17,5 cm. Dlatego te dwa progi są obecnie rozbierane i kładzione od nowa. Jest to wykonywane w ramach gwarancji i na koszt wykonawcy – dodaje Jerzy Bigus.

Prace mają potrwać kilka dni. Do czasu ich zakończenia części pasa będą wyłączone z ruchu. Dlatego wprowadzono ograniczenie prędkości do 30 km/h.

Ogłoszenia

Czytaj również

Na pamiątkę d. cmentarza

Złodzieje ukradli słupki na A4

Pamięci Waldemara Wiśniewskiego

Czytaj również

Porządki po podtopieniach

Tak nie wolno parkować!

Raport ws. koronawirusa

Sprzątanie Ochotnicy

Dzień Położnej

Modernizacja oczyszczalni zagrożona?

Raport ws. koronawirusa w regionie (aktualizacja)

Rozpoczął się proces

Straż miejska złamała prawo?