Raport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 15 kwietnia
im. Bazylego, Tytusa

Jelenia Góra: Znany inwestor wybuduje osiedle z apartamentami w centrum Jeleniej Góry

Wtorek, 2 marca 2021, 9:48
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Grupa Europlan, która w naszym regionie wybudowała nad zbiornikiem Sosnówka hotel i apartamenty Lake Hill, przystępuje do kolejnej inwestycji - tym razem w Jeleniej Górze. Wkrótce zaniedbany teren wokół ulicy Pijarskiej i Kilińskiego zyska zupełnie nowe oblicze - powstanie Osiedle Młynówka.
Niewiele jest miejsc, które tak doskonale trafiałyby w oczekiwania przyszłych mieszkańców – dogodna lokalizacja łączy się z funkcjonalną architekturą, a estetyka wykonania i troska o detal idą w parze z praktycznymi rozwiązaniami urbanistycznymi. Oryginalne połączenie klasyki ze współczesną formą to sprawdzony wzór na ponadczasową elegancję w nowej odsłonie. Reprezentacyjne mieszkania oraz lokale usługowe na parterach budynków tworzące kameralne pasaże handlowe podkreślą wielkomiejski charakter inwestycji. Starannie zaaranżowany ogród przemieni się w zaciszną enklawę zieleni w środku miasta, tak blisko centrum - czytamy w ofercie inwestora.

Grupa Europlan słynie z wielu inwestycji w Warszawie, czy Krakowie, ale i w Karkonoszach stawia na rozwój, bowiem jej założyciel - Artur Kozieja, pochodzi z Jeleniej Góry. W Sosnówce powstał hotel i apartamenty Lake Hill Resort & Spa, ale inwestor prowadzi kolejne działania w Ostródzie czy w Zakopanem. Jelenia Góra to kolejny punkt na mapie inwestycji Europlanu, a zaletą mają być: lokalizacja w ścisłym centrum, zamknięte strzeżone osiedle, przynależące do mieszkań ogródki, podziemne parkingi, plac zabaw, deptak wzdłuż Młynówki wyłącznie dla mieszkańców oraz winda w każdym budynku.

Ogłoszenia

Czytaj również

Rocznica tragedii smoleńskiej w Jeleniej Górze

Porównaj ceny z Jelonką.com

W Bolkowie kręcą film

Czytaj również

Powiat szykuje kilka inwestycji drogowych  

Zapora Pilchowicka zostanie zamknięta  

Cyklostrada na linii kolejowej do Lwówka Śląskiego [PRIMA APRILIS]

Wpadka spółki widmo

Święcenie pokarmów

Gabaryty zalegają...

W Jeleniej Górze znaleźli swój dom

Wodnik odwoła się do prezesa Wód Polskich

Taki widok to wstyd!