Czytających: 10425

Jelenia Góra: Znamy zwycięzców Turnieju Wiosennego [WYNIKI]

Środa, 30 marca 2022, 16:27
Aktualizacja: 16:28
W ostatnią sobotę, 26 marca w Zespole Szkół Elektronicznych w Jeleniej Górze odbył się Wiosenny Turniej Szachowy. W trzech grupach rywalizowało łącznie 65 zawodników od 7 do 58 lat.

W grupach OPEN A oraz OPEN B rozegrano 7 rund w tempie 10 min. + 5 sek. za każde posunięcie. Grupa OPEN A, w której rywalizowali szachiści legitymujący się najlepszym rankingiem szachowym (powyżej 1600 PZSzach), zdominowana została przez Bartosza Bagrowskiego - zdobywcy 7 pkt. Drugie miejsce zajął Alexander Kawulski-Chodkiewicz (Miedź Legnica) - 5,5 pkt. przed Patrykiem Bąkiem (KSz Jelonka Jelenia Góra). Najlepszą wśród kobiet była Katarzyna Tkacz (KSz Jelonka Jelenia Góra) - 4,5 pkt.

W grupie OPEN B (ranking do 1400 PZSzach) zdobywca 6 pkt. Antoni Ilek (KSz Jelonka Jelenia Góra) okazał się najlepszym zawodnikiem. Kolejne miejsca zajęli: Aleksander Rybacki oraz Kacper Węglarz (obaj KSz Jelonka Jelenia Góra) - 5 pkt. Najlepsza dziewczynka - Karolina Chrzanowska (KSz Miedź Legnica) wywalczyła również 5 pkt.

W kategoriach dziecięcych rywalizowano w 3-4 osobowych grupach systemem każdy z każdym. Poniżej zwycięzcy poszczególnych grup: