Zalogowanych: 9

Łomnica: Znamy zwycięzców

Niedziela, 19 grudnia 2021, 16:24
Aktualizacja: 16:26
W ostatnią sobotę, 18 grudnia w świetlicy wiejskiej w Łomnicy odbył się szachowy turniej o Puchar Wójta Gminy Mysłakowice. Zawodnicy rywalizowali w dwóch grupach turniejowych: OPEN, gdzie grano tempem 10 min. plus 5 sek. za każde posunięcie oraz do lat 12 dla zawodników z rankingiem szachowym do 1250, gdzie rywalizowano tempem 15 min. Impreza zorganizowana była przez Klub Szachowy jelonka Jelenia Góra.

W kategorii OPEN wygrał Jakub Błaszkiewicz (UKS Giecek Radków), który zdobył 6,5 pkt. Na drugim miejscu uplasował się Piotr Frąc (MUKS MDK Śródmieście Wrocław), a najniższy stopień na podium obsadził Paweł Frąc (UKS Skoczek Milicz). Najlepszą kobietą w turnieju o Puchar Wójta Gminy Mysłakowice okazała się Oliwia Cudyk z Klubu Szachowego Jelonka Jelenia Góra. Najlepszym szachistą Gminy Mysłakowice został z kolei Marcin Kostka z Łomnicy, reprezentujący Klub Szachowy Jelonka Jelenia Góra, a najlepszym szachistą do lat 18 z terenu Gminy Mysłakowice Mateusz Wiewióra mieszkający w Wojanowie, na co dzień reprezentujący również barwy Klubu Szachowego Jelonka Jelenia Góra.

W poszczególnych kategoriach juniorskich triumfowali:
Najlepszy junior do lat 18 – Bartosz Smukowski z WKSz HETMAN Wałbrzych
Najlepsza juniorka do lat 18 – Katarzyna Tkacz z KSz Jelonka Jelenia Góra
Najlepszy junior do lat 14 – Patryk Bąk z KSz Jelonka Jelenia Góra
Najlepsza juniorka do lat 14 – Antonina Lipczyńska z KSz Miedź Legnica
Najlepszy junior do lat 10 – Kacper Węglarz z KSz Jelonka Jelenia Góra
Najlepsza juniorka do lat 10 – Victoria Talaga-Siekierska z KSz Jelonka Jelenia Góra

W kategorii do lat 12 (grupa U12) triumfował z kompletem punktów Karol Misiak ze Starej Kamienicy. Najlepszą dziewczynką okazała się Wiktoria Węglarz z Klubu Szachowego Jelonka Jelenia Góra. Drugie miejsce zajął Mateusz Śliwak z Krzeszowa, a trzecie miejsce przypadło Nel Kusztal również z Krzeszowa.

Wszyscy laureaci otrzymali ufundowane przez wójta Gminy Mysłakowice Michała Ormana puchary i statuetki oraz nagrody przygotowane przez organizatorów. Każdy uczestnik turnieju otrzymał również skromny upominek.

Klub Szachowy Jelonka Jelenia Góra składa serdeczne podziękowania wójtowi Gminy Mysłakowice i Gminie Mysłakowice za ufundowanie pucharów i statuetek, a Gminnemu Ośrodkowi Kultury w Mysłakowicach za udostępnienie sali, gdzie szachiści rozgrywali partie turniejowe.