Jelenia Góra: Znamy ćwierćfinalistów JLB

Wtorek, 27 marca 2012, 2:12
Aktualizacja: 18:51
Autor: red.
Za nami kolejna porcja emocji związana ze zmaganiami w rundzie play–off Jeleniogórskiej Ligi Biznesu 2012. Znamy już komplet wyników i komplet ćwierćfinalistów.

W sobotę poznaliśmy pierwszy zespół, który awansował do ćwierćfinału. Został nim Dolfamex, który w meczu rozegranym awansem pewnie pokonał Zorkę 5-1. Poniedziałkowe rozgrywki rozpoczęły się meczem zespołów WEPA Maracana i CodeTwo. W większej części mecz ten był wyrównanym pojedynkiem, a wynik do przerwy 2-0 dla Maracany jeszcze o niczym nie przesądzał. W drugiej połowie zaznaczyła się jednak większa dojrzałość graczy z Piechowic, którzy umiejętnie kontrowali rywala i przypieczętowali swoją wygraną kolejnymi bramkami.

W drugim meczu rywalami zespołu Dr Schneider była ekipa KEMPF Kowary. Podobnie jak w poprzednim meczu i tutaj początek meczu był wyrównany. W drugiej połowie to jednak KEMPF mający w swoim składzie Szujewskiego i Czubę, udokumentował swoją przewagę kolejnymi bramkami i zapewnił sobie awans do ćwierćfinału.

Mecz ECO Jelenia Góra – TV KarkonoszePlay to jeden z dwóch pojedynków wieczoru z gatunku rywalizacji Dawida z Goliatem. Skazana z góry na porażkę ekipa telewizyjna, przez pierwszą połowę broniła się na tyle szczęśliwie, a „ciepłownicy” grali na tyle nieskuteczne, że w przerwie na tablicy widniał wynik 1-0 dla ECO. Kibice nieśmiało wietrzyli niespodziankę, ale druga połowa nie pozostawiła złudzeń, kto jest lepszy w tym pojedynku. Kolejne trafienia Krzysztofa Pieńkowskiego oraz Jacka Gdeczyka i końcowy wynik 7-0 dla ECO zakończyły przygodę KarkonoszyPlay w tegorocznej edycji JLB.

Drugi pojedynek drużyn, które po fazie grupowej uplasowały się na przeciwległych krańcach swoich tabel to mecz „siostrzanych” firm ze Staniszowa: JF Plast-CM i Mar-Mat. Tak jak prawdziwe mecze derbowe i ten mecz miał niesamowitą dramaturgię. Piłkarze JF Plast przystąpili do meczu niesamowicie skoncentrowani i po 2 strzałach na bramkę Mar-Matu na tablicy pojawił się wynik 2-0. Mar-Mat rzucił się do odrabiania strat i jeszcze przed przerwą zdołał doprowadzić do wyrównania. Tak więc pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 2-2 i można było spodziewać się, że kolejne trafienia rozpędzającego się Mar-Matu są kwestią czasu. Jednakże ich rywale, niczym wytrawny bokser-predendent konsekwentnie punktujący starego mistrza, zdobyli 3 kolejne bramki. Mar-Mat próbował jeszcze gonić, strzelając 2 gole i próbując zdobyć wyrównującą bramkę ale JF Plast szczęśliwie się bronił i przy dopingu publiczności zdołał dowieźć zwycięstwo do końca. W ten sposób byliśmy świadkami największej sensacji rozgrywek – beniaminek JF Plast pokonał obrońcę tytułu i awansował do ćwierćfinału tegorocznego turnieju.

W kolejnym meczu zmierzyły się drużyny Carrefour i Panoramy Karpacz. Tym razem ambitnym piłkarzom Carrefour’a nie udało się sprawić niespodzianki. Zespół z Karpacza przez cały mecz kontrolował grę i tylko w pierwszej połowie ich rywale mogli mieć nadzieję na nawiązanie walki. Druga połowa to konsekwentna gra Panoramy i przewaga uwidoczniona kolejnymi bramkami, które dały końcowe zwycięstwo 4-1 i awans do kolejnej rundy.

Ostatni mecz to potyczka Prawników z Wodnikiem. W kuluarach mówiło się, że dla Prawników do czysta formalność ale niech żałują ci, którzy nie pozostali do końca meczu w hali MOS-u przy ul. Złotniczej. W pierwszej połowie Emilian Chytry zdobył prowadzenie dla Wodnika i ekipa z Cieplic niespodziewanie objęła prowadzenie. Prawnicy grający jak zwykle bardzo ambitnie próbowali jak najszybciej wyrównać wynik meczu jednak w tym meczu wyraźnie skuteczność nie była ich najmocniejszą stroną. Wyrównująca bramka Grzegorza Listwana w drugiej połowie i doprowadzenie do remisu – jak miało się wkrótce okazać – było wszystkim na co było ich stać poniedziałkowego wieczoru. Po 30 minutach mecz zakończył się wynikiem remisowym 1-1 i zgodnie z regulaminem sędzia zarządził serię rzutów karnych. W tym elemencie gry zdecydowanie skuteczniejsi okazali się gracze Wodnika, a bohaterem ich zespołu został Arkadiusz Gerono, który obronił dwa karne i sam przypieczętował zwycięstwo swojego zespołu skutecznie egzekwując „jedenastkę”. Tak więc kolejna niespodzianka dużego kalibru stała się faktem – zespół Wodnika zagra w ćwierćfinale.

Po emocjonujących meczach rundy play-off znamy już koplet par 1/4 finału JLB 2012. 2 kwietnia w ćwierćfinałach zagrają:

ECO Jelenia Góra – FC Temida-Lambert
Dolfamex – Panorama Karpacz
Wodnik - KEMPF Kowary
WEPA Maracana – JF Plast-CM

Już teraz zapraszamy do Hali Sportowej przy ul. Złotniczej – zapowiadają się kolejne, duże emocje.

I runda play-off

DOLFAMEX – Zorka (2-1) 5-1
Bramki: Dolfamex – Celencewicz Dariusz x2, Winiarski Krzysztof x2, Malinowski Dariusz
Zorka – Ślęzak Dariusz
Zawodnik meczu: Celecewicz Dariusz (Dolfamex)

WEPA MARACANA – CodeTwo (2-0) 5-1
Bramki: WEPA – Gurlaga Marcin, Strzałkowski Artur, Wójcik Kamil x3
CodeTwo – Popiółkowski Marcin
Zawodnik meczu: Wójcik Kamil (WEPA)

Dr Schneider – KEMPF KOWARY (1-2) 2-7
Bramki: Dr Schneider – Cybulski Paweł, Kozłowski Krzysztof
KEMPF – Szujewski Sebastian x3, Czuba Marcin x2, Jakubiak Krzysztof, Pawlicki Paweł
Zawodnik meczu: Szujewski Sebastian (KEMPF)

ECO JELENIA GÓRA – TV KarkonoszePlay (1-0) 7-0
Bramki: ECO – Pieńkowski Krzysztof x3, Gdeczyk Jacek x4
Zawodnik meczu: Gdeczyk Jacek (ECO)

Drwale Sarnecki – FC TEMIDA-LAMBERT (1-2) 2-5
Bramki: Drwale – Nowacki Łukasz, Janiak Marek
FC Temida – Szociński Przemysław x2, Duraj Daniel x2, Szczotka Michał
Zawodnik meczu: Szeszko Jacek (FC Temida)

JF PLAST-CM – Mar-Mat (2-2) 5-4
Bramki: JF Plast – Kołodziej Krzysztof x2, Jurkiewicz Marcin, Czurejno Piotr, Modrzyk Łukasz