Zgorzelec: Znakomity występ lekkoatletów z Gimnazjum nr 3

Piątek, 23 maja 2008, 14:11
Aktualizacja: 14:35
Autor: ROB
Osiem medali przywieźli zawodnicy „trójki” z indywidualnych mistrzostw strefy jeleniogórskiej szkół gimnazjalnych w lekkiej atletyce.

Zawody odbyły się 21 maja w Zgorzelcu. W ostatecznej klasyfikacji drużynowej reprezentacja chłopców z trójki zajęła I miejsce, a dziewczęta uplasowały się na II miejscu.

Uczniowie Gimnazjum nr 3 zdobyli 3 złote, 3 srebrne i 2 brązowe medale. Złotymi medalistami zostali:Ewelina Gibes w biegu na 100 m ppł. – 16,42 s (rekord szkoły), Kajetan Kąs w biegu na 1000m - 2.43,51 min. (rekord szkoły) i Mateusz Figura (kula, 5 kg) - 12,35 m.

Srebrne medale wywalczyli: Paulina Wiklak w biegu na 1000 m - 3.24,11 min., Kamila Kłyś w pchnięciu kulą (4 kg) – 7,77m oraz sztafeta szwedzka dziewcząt (100m-200m-300m-400m)- 2.35,83 min. w składzie I. Zaba, M. Mikołajczak, S. Latuszek, E. Gibes.

Brązowe krążki wywalczyli Damian Wojciechów w biegu na 100m - 12,00 s oraz sztafeta szwedzka chłopców w składzie: M. Nogaj, M. Antos, T. Smoszyński, Ł. Kruczek z wynikiem 2.17,46 min.

Tuż za podium (4. miejsca) znaleźli się:
Sebastian Tymosiewicz w biegu na 300 m - 38,74 s
Damian Dziarmaga w biegu na 2000m - 6.26,54 min.
Tomasz Kołodziejski w biegu na 300 m ppł. - 45,87 s

Dobrze zaprezentowała się również sztafeta chłopców 4 x 100m, która zajęła 5. miejsce z czasem - 48,29 s w składzie: D. Wojciechów, Ł. Prokop, H. Andrzejewski, S. Tymosiewicz.

W reprezentacjach innych szkół startowali również zawodnicy MKL "12" Jelenia Góra. Marcin Pawłowski z Gimnazjum przy ZSRzArt. zdobył złoty medal w skoku w dal z wynikiem - 6,16m, a Maciej Popławski w skoku wzwyż wywalczył brązowy medal z wynikiem 175cm (reprezentował Gimnazjum w Kowarach).

Sześciu najlepszych zawodników z poszczególnych konkurencji mistrzostw strefy awansuje do finałów mistrzostw Dolnego Śląska, które zostaną przeprowadzone we Wrocławiu na stadionie olimpijskim na początku czerwca.