Raport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 6 maja
im. Jakuba, Judyty, Jana

JELENIA GÓRA/ KRAJ: Znacznie droższe prawo jazdy

Czwartek, 21 lutego 2008, 8:05
Aktualizacja: Piątek, 22 lutego 2008, 8:08
Autor: TEJO
Fot. TEJO
Kilkaset złotych więcej za kurs na prawko będą musieli zapłacić kandydaci na kierowców. Powód? Szkoły jazdy wymieniają samochody na lepsze, a to kosztuje.

Donosi o tym „Dziennik” we wtorkowym wydaniu. Podwyżka jest nieunikniona. Wojewódzkie ośrodki ruchu drogowego wymieniają pojazdy szkoleniowe, na których przeprowadzane są egzaminy.
Za tym idzie inwestycja w nowe auta właścicieli szkół, którzy muszą dostosować swój „tabor”. Kursanci chcą się uczyć jeździć na takich pojazdach, w których będą zdawali egzamin.

W kręgu zainteresowań WORD-ów są toyoty yaris, bo ta właśnie firma przedstawiła najkorzystniejszą ofertę. W polu poległ fiat oraz opel. Wybór yarisów nie przekonuje cytowanych przez gazetę specjalistów. Mówią, że auto za dużo pali i nie da się zainstalować w nim instalacji gazowej.

O ile ośrodki ruchu drogowego tylko wypożyczają pojazdy od dealerów, o tyle szkoły jazdy muszą zainwestować i kupić auto. Musi się to odbić na kieszeni kursantów. Do tego instruktorzy chcą zarabiać więcej, Rosnące koszty utrzymania szkół ich właściciele odbiją sobie na przyszłych kierowcach. Ci nie mają wyboru: chcąc mieć upragnione prawko zapłacą każdą cenę. Już niebawem nawet kilkaset złotych więcej niż do tej pory.

Ogłoszenia

Czytaj również

Na pamiątkę d. cmentarza

Tak się ptaków nie dokarmia

Bezpartyjni na rzecz środowiska

Czytaj również

Badają Górę Ryszarda

W planach remont ulicy

IMGW: mocno popada (aktualizacja)

Modernizacja oczyszczalni zagrożona?

Pamięci Waldemara Wiśniewskiego

KPSW w trosce o przyrodę

Zamknięty single track

Tak nie wolno parkować!

Stany rzek przekroczone