Zalogowanych: 16

Ostrołęka: Złoty medal Zakrzewskiego!

Środa, 1 grudnia 2010, 21:32
Aktualizacja: Czwartek, 2 grudnia 2010, 17:56
W dniach 19–21 listopada w hali widowiskowo–sportowej im. Arkadiusza Gołasia w Ostrołęce, rozegrany został Puchar Polski Juniorów w boksie. Zawodnik Power–u Boks Jelenia Góra Ireneusz Zakrzewski wywalczył złoto w kategorii 69 kg.

Naszemu bokserowi nie sprostali kolejno: Kamil Łagunionok (SAKO Sanok) 3:0, Daniel Lesznem (BOKS-TUR Łódź) 3:0, a w finale 18-latek z Jeleniej Góry pokonał reprezentanta gospodarzy Bartosza Szczotkę, który o dziwo został uznany najlepszym pięściarzem zawodów.

Ireneusz Zakrzewski, który trenuje czwarty rok pod okiem Rafała Janika, dwa lata temu zdobył mistrzostwo Polski kadetów w kategorii 64 kg oraz vice-mistrzostwo juniorów w tej samej wadze. Zakrzewski ma także na koncie zwycięstwa w prestiżowych turniejach:

– złoto w Międzynarodowym Turnieju o Puchar Przezydenta Miasta Grudziądz (nazywany małymi mistrzostwami Europy) w kategorii junior 64 kg. Ten turniej wygrywali niegdyś tacy pięściarze jak Dariusz Michalczewski czy Andrzej Gołota.

– wygrana w czeskiej miejscowości Sokolo. Jeleniogórzanin został ponadto wybrany najlepszym zawodnikiem gali, pokonując między innymi dwóch kadrowiczów z Czech.

– zwycięstwo w silnie obsadzonym turnieju w Świdnicy oraz miano najlepszego zawodnika imprezy.

Ireneusz Zakrzewski oprócz walk z rodakami stoczył także 13 pojedynków z zagranicznymi rywalami, wszystkie zwycięskie. Naszemu zawodnikowi nie sprostali kadrowicze: Ukrainy, Czech, Niemiec, Kanady, Litwy, Rumunii, Turcji oraz Azerbejdżanu.
Już 10 grudnia kibice boksu będą mieli okazję zobaczyć walkę Irka w Jeleniej Górze podczas Charytatywnej Gali organizowanej przez Łukasza Janika.

Opiekun Irka Rafał Janik jest jednym z najmłodszych trenerów boksu w Polsce, instruktorem został już w wieku 22 lat. Treningi Power-u Boks Jelenia Góra prowadzone są w ZST „Mechanik", ul. Obrońców Pokoju 10 w dużej sali gimnastycznej w poniedziałki, środy i piątki od 19:00 do 20:30, a w czwartki w specjalistycznej salce z ringiem przy ulicy Sobieskiego (nad Biedronką) od 18:30 do 19:50. Treningi można zacząć już w wieku 12-13 lat, jednak od 14 roku życia można zgodnie z prawem rozpocząć boksowanie na zawodach. Choć wydaję się, że to sport typowo męski w jeleniogórskim klubie występuje także reprezentantka płci pięknej Justyna Nowicka. Ona także ma na koncie sukcesy w ringu. Dwukrotnie zdobyła vice-mistrzostwo Polski seniorek (48 i 50 kg) oraz brąz w kategorii 51 kg. Jeleniogórzanka brała także udział w Mistrzostwach Unii Europejskiej, gdzie przegrała z późniejszą triumfatorką turnieju. Zapraszamy więc na treningi bez względu na płeć.

Przedstawiamy wyniki turnieju w Ostrołęce:

49kg: Dawid Jagodziński (Astoria Bydgoszcz) - Paweł Nowak (BKS Olimp) 3:0
52kg: Grzegorz Kozłowski (Gwardia Warszawa) - Michał Smerdel (Gwarek Łęczna) 2:1
56kg: Sylwester Kozłowski (Gwardia Warszawa) - Mateusz Majerczyk (Cios Adamek) 3:0
60kg: Michał Piotrowski (Ring Wolny Toruń) - Marcin Latocha (Fight Klub) 2:1
64kg: Konrad Bystroń ( Kleofas Katowcie) - Przemysław Zyśk (Victoria Ostrołęka) 2:1
69kg: Ireneusz Zakrzewski (Power Jelenia Góra) - Bartosz Szczotka (Victoria Ostrołęka) 2:1
75kg: Paweł Czyżyk (Górnik Lubin) - Maciej Wirkus (ARGO Kociewie) 3:0
81kg: Przemysław Bartkowiak (Boks Poznań) - Maciej Kochan (Feniks Stal St.Wola) 2:1
91kg: Sebastian Jankowski (Niedźwiedź Kętrzyn) - Patryk Kowol (MOSM Bytom) 3:0
+91kg: Marcin Śnitko (Tygrys Elbląg) - Mateusz Figiel ( UOLKA Ostrów Mazowiecki) 3:0

Kadra naszego makroregionu prowadzona przez Rafała Janika liczyła 7 zawodników, z czego pięciu wróciło z medalami:

69kg: Ireneusz Zakrzewski (Power Boks Jelenia Góra) - złoto
75kg: Paweł Czyżyk (Górnik Lubin) - złoto
60kg: Oskar Dziechowski (DKB Dzierżoniów) - brąz
52kg: Dawid Oborski (Górnik Lubin) - brąz
49kg: Damian Śmieja (BKS Dzierżoniów) - brąz