Raport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 9 maja
im. Grzegorza, Karoliny

Dolny Śląsk: Zlot miłośników militariów w Olszynie

Sobota, 28 maja 2005, 0:00
Aktualizacja: Czwartek, 19 stycznia 2006, 11:51
Autor: Gazeta Wyborcza
W czwartek do Olszyny koło Lubania przyjechało kilkudziesięciu miłośników militariów z całej Polski, niektórzy motorami i samochodami terenowymi - oryginalnymi i replikami pojazdów z II wojny światowej.

Wszyscy ubrani w moro, niektórzy w mundurach armii polskiej, amerykańskiej i niemieckiej. Był również jeden Francuz. Wielu chodziło z oryginalną bronią. Wojtek przyjechał z Wrocławia z córką Hanią, pepeszą i amerykańskim thomsonem. - Mam w domu cekaemy, wszystkie polskie karabinki, ale najładniejsza jest chyba włoska beretta - opowiada. Pasją zaraził go ojciec: - Był wojskowym. Jak wychodzili z mamą do kina, dostawałem do zabawy pistolet.

Przebrany za żołnierza Armii Czerwonej Tomek mówi, że zamiłowanie do militariów przyszło do niego dzięki motoryzacji: - Do mojego gaza przez kilka lat zbierałem części. Uratowałem samochód, którego poprzedni właściciel chciał przerobić na bardziej nowoczesny.

Militarna pasja nie jest tania. Sam mundur kosztuje co najmniej 2 tys. zł, do tego dochodzą koszty broni i pozostałego ekwipunku.

Ogłoszenia

Czytaj również

Msza w intencji strażaków

Kierowca miejskiego autobusu to nie policjant

Straż miejska złamała prawo?

Leśnicy: wycinki konieczne

Senator Mróz z apelem do posłanki Czernow

Paliły się garaże

Dla kogo pieniądze?

Pamięci poległym

IMGW: mocno popada (aktualizacja)

Końcówka prac na alei Wojska Polskiego

Tak się tylko szkodzi

Darmowe porady prawne