Raport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 12 maja
im. Dominika, Pankracego

JELENIA GÓRA: Zlitowała się nad mężem katem

Wtorek, 26 lutego 2008, 14:45
Aktualizacja: 14:46
Autor: Angela
Poprosiła o łagodny wyrok dla swojego niedoszłego mordercy, który jest jej mężem! Tylko dlatego Stanisław J. posiedzi w więzieniu jedynie pięć lat. W lipcu ubiegłego roku usiłował zabić żonę siekierą, a wcześniej pastwił się nad nią przez rok. Wyrok zapadł wczoraj przed Sądem Okręgowym w Jeleniej Górze.

Stanisław J., był na pozór przykładnym mężem i dobrym pracownikiem. Na pozór, ponieważ jak się okazało, w domu dla swojej żony był katem.
Od początku znajomości z Wandą S. znęcał się nad nią fizycznie i psychicznie, szarpał za ubranie i włosy, wyzywał, poniżał, wyrzucał z mieszkania lub zamykał w nim.

Mimo to kobieta zdecydowała się wyjść za Stanisława J. za mąż. Sprawa katowania i znęcania się wyszła na jaw, kiedy w lipcu ubiegłego roku Stanisław J. co najmniej trzy razy uderzył kobietę w głowę ostrzem siekiery, po czym sam chciał się powiesić.

Sprawcę na moście zauważył przypadkowy przechodzień, który zawiadomił policję. Wówczas Stanisława J. przewieziono do aresztu i postawiono mu zarzut próby usiłowania zabójstwa.

Wczoraj zapadł wyrok w tej sprawie. Za swoje czyny sprawca odsiedzi teraz w więzieniu pięć lat. Jak się dowiedzieliśmy wyrok został nadzwyczajnie złagodzony na prośbę kobiety, którą Stanisław J. bez skrupułów chciał pozbawić życia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Pamiętali o rocznicy

Senator Mróz z apelem do posłanki Czernow

Pozimowe porządki

Czytaj również

Sprawdzali stan pojazdów

Kierowca miejskiego autobusu to nie policjant

Końcówka prac na alei Wojska Polskiego

Zajeżdżają trawniki

Msza w intencji strażaków

Bez przełomu ws. oczyszczalni ścieków

Są warunki na biegówki

Wandale zniszczyli Park Leśny

Uczciwi znalazcy