Raport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 6 maja
im. Jakuba, Judyty, Jana

Region Jeleniogórski: Ze stoku narciarskiego trafił na stół operacyjny

Wtorek, 5 lutego 2008, 21:13
Aktualizacja: 21:14
Autor: ROB
Dramat na nartostradzie w Szklarskiej Porębie. 12–letni narciarz uderzył w drzewo. Przeżył tylko dzięki szybkiej akcji ratowników.

Jak podali ratownicy, do zdarzenia doszło we wtorek na trasie Lolobrygida w Szklarskiej Porębie. Narciarz zjeżdżał z góry z dużą prędkością, zderzył się z innym jeżdżącym i z impetem wjechał w drzewo.

Natychmiast wezwano pomoc. Chłopca śmigłowcem przewieziono do szpitala. Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, jeszcze tego dnia trafił na blok operacyjny. Miał bowiem podejrzenie uszkodzenia wątroby. Jest w stanie ciężkim po operacji.

12-latek pochodzi z Poznania a w Karkonoszach spędzał ferie. Przeżył tylko dlatego, że szybko nadeszła pomoc. Przypomnijmy, że od około miesiąca GOPR oficjalnie nie zabezpiecza stoków narciarskich w Szklarskiej Porębie i Karpaczu, gdyż nie dogadał się z ich właścicielami.

Ratownicy chcieli podnieść opłaty za pomoc, ale właściciele stoków nie chcieli na to przystać. Zaproponowali niższe stawki, których z kolei nie przyjął GOPR.

Na szczęście, w tym przypadku zwyciężył zdrowy rozsądek. Ratownicy i właściciele stoków powinni jednak jak najszybciej dość do porozumienia. Co będzie, jeśli ktoś zginie, bo służby nie dotrą na stok?

Ogłoszenia

Czytaj również

Straż miejska złamała prawo?

Modernizacja oczyszczalni zagrożona?

Tak nie wolno parkować!

Czytaj również

Praca w Toyota Nowakowski Jelenia Góra!

Senator Mróz z apelem do posłanki Czernow

Konary zablokowały jaz

Na pamiątkę d. cmentarza

Bezpartyjni na rzecz środowiska

Rozpoczął się proces

Raport ws. koronawirusa

Tak się ptaków nie dokarmia

Nowe linie wspinaczkowe