Raport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 11 maja
im. Miry, Franciszka

Jelenia Góra: Zdunowskie oblicza ceramiki w „Muflonie”

Czwartek, 17 kwietnia 2014, 8:18
Aktualizacja: 8:22
Autor: Org
Fot. Organizator
Niezwykły finisaż wystawy „Zdunowskie oblicza ceramiki” odbędzie się w Miejskim Domu Kultury Muflon w Sobieszowie 24. kwietnia (czwartek) o godz. 17.00.

Wystawa to efekt V Międzynarodowego Pleneru Ceramicznego i Festiwalu - „Pogranicze Kultur”, który co roku odbywa się w Zdunach. Plener ma charakter otwarty i edukacyjny. Służy bezpośredniej wymianie doświadczeń artystycznych i zawodowych, ponieważ wielu z uczestników jest czynnie działającymi nauczycielami na wszystkich szczeblach edukacji.

Prowadzone dodatkowo seminaria i pokazy wzbogacają zdobyte już doświadczenia twórcze. Artyści rozwijając własną osobowość twórczą prowadzą dialog artystyczny inspirując się znanymi i nowymi kierunkami w sztuce (np. decentryzm). Plener wspólnie z artystami i organizatorami kultywuje oraz rozwija tradycje zanikającego zawodu ceramika. Idea plenerów zapoczątkowana została I Ogólnopolskim Plenerem Ceramicznym w 2008 r. Na wystawie znajdziemy prace autorów: Włodzimierz Ćwir, Teresa Janicka, Martine Acquaviva, Krzysztof Rozpondek, Benoit Viet, Agnieszka Marciniak-Kucharska i Damien Granelle.

Wystawa będzie czynna do 5. maja, można ją będzie oglądać od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-20.00. Wstęp jest bezpłatny.

Ogłoszenia

Czytaj również

Straż miejska złamała prawo?

Silesia Sonans poleca (9)  

Na potrzeby muzeum

Jesienią "Złoty Samorodek"

Zaczytaj się z Jelonką.com

Będzie bezpieczniej przy Polanie

Zaczytaj się z Jelonką.com

Rozpoczął się proces

Zaproszenie na swing party

Raport ws. koronawirusa

Agata Zbylut i obietnica lepszego jutra w BWA

Dachowanie skody