Raport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 9 maja
im. Grzegorza, Karoliny

Dolny Śląsk: Zdolny - Zdolniejszy - Ślązak

Poniedziałek, 9 maja 2005, 0:00
Aktualizacja: Sobota, 21 stycznia 2006, 10:06
Autor: Nowiny Jeleniogórskie
O dostanie się do wybranej szkoły ponadgimnazjalnej nie muszą się martwić laureaci konkursów przedmiotowych „zDOLNY ŚLĄZAK GIMNAZJALISTA”.

W 10 konkursach przedmiotowych IV zDOLNEGO ŚLĄZAKA GIMNAZJALISTY aż 30 uczniów z miasta i powiatu jeleniogórskiego zdobyło laur na etapie powiatowym. Spośród nich trzech uczniów zostało podwójnymi finalistami: Justyna Turowska z Gimnazjum w Zespole Szkół Rzemiosł Artystycznych w Jeleniej Górze (język polski i chemia) oraz Małgorzata Kędzior (język angielski i język niemiecki) i Paweł Totoń (matematyka i język angielski) z gimnazjum w jeleniogórskim „Żeromie”. Justyna Turowska została przy tym podwójną laureatką wojewódzkiego etapu zDolnego Ślązaka, Małgorzata Kędzior - laureatką z języka angielskiego, a Paweł Totoń - laureatem z matematyki. Po laur wojewódzki sięgnęli także: Anna Szczurowska z gimnazjum w „Żeromie” (język polski), Aleksandra Dobosz z Piechowic (język polski), Piotr Słomski z Gimnazjum nr 1 w Jeleniej Górze (historia), Bartosz Kryszkowski i Bartosz Czaban z gimnazjum w „Żeromie” (chemia), Iga Tobis z Gimnazjum nr 1 (chemia), Katarzyna Król i Maciej Przemyk z gimnazjum w „Żeromie” (geografia), Justyna Maniura z Gimnazjum nr 1 (język niemiecki) i Jakub Gramsz z cieplickiego gimnazjum (fizyka).

Dużą liczbą laureatów ostatniego etapu zDolnego Ślązaka może się również pochwalić powiat bolesławiecki. Na 13 finalistów w etapie wojewódzkim sześciu uczniów zostało laureatami: Kamil Wiśniewski z gimnazjum nr 3 w Bolesławcu (WOS), Konrad Pieszko z prywatnego gimnazjum w Bolesławcu (biologia), Aleksandra Jadach z gimnazjum nr 3 w Bolesławcu (biologia), Luis Probala z Osiecznicy (język niemiecki), Natalia Leniec z prywatnego gimnazjum w Bolesławcu (matematyka), Aleksandra Idzik z gimnazjum nr 2 w Bolesławcu (język polski).

Ogłoszenia

Czytaj również

Tak nie wolno parkować!

Puścili PIT–y w "kosmos"

Msza w intencji strażaków

Dzień Bez Diety

Zniszczona blokada

Pamięci poległym

Raport ws. koronawirusa w regionie (aktualizacja)

Końcówka prac na Wojska Polskiego

Leśnicy: wycinki konieczne

Udaremniony przemyt marihuany za 4,5 mln zł  

Raport ws. koronawirusa w regionie (aktualizacja)

Chcesz pozbyć się auta? Mamy rozwiązanie!