Raport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 29 listopada
im. Błażeja, Saturnina

Kraj: Zdobywca świata sztuki

Niedziela, 10 października 2021, 9:18
Autor: Ewa Fit
Fot. artinfo.pl
Jeleniogórzanin Igor Dobrowolski - artysta młodego pokolenia, przebojem zdobywa polski rynek sztuki. Podczas aukcji rzeźby i obiektów przestrzennych, która odbyła się w domu aukcyjnym Polswiss Art jego pracę pt. "Kill the solidarity (Every 3 weeks)" sprzedano za 126 tys. złotych (z opłatą aukcyjną).

Igor Dobrowolski urodził się w 1987 roku w Jeleniej Górze. Ze sztuką związał się dopiero w 2016 roku. Szybko jednak został doceniony i zyskał rozgłos poza granicami kraju. Jego dzieła pokazywały m.in.: galerie w Miami, Londynie, Los Angeles, Berlinie czy na Tajwanie.

Artysta znany jest z wyjątkowo świadomego podejścia do tworzenia sztuki, wyróżniając w swojej twórczości kilka cyklów. Odnajdując w sobie kobiece emocje, wrażliwość czy dojrzałość w rozwoju emocjonalnym, przekłada te właściwości na tworzenie rzeźby. Natomiast za stronę opozycyjną, dzięki której powstają złote płaskorzeźby pełne kanciastych elementów lub ostrych kształtów, odpowiedzialna jest osobowość "tyraniczna" względem swojej pracy. Inną znowu postacią determinującą kolejny cykl prac jest wewnętrzne dziecko, kierujące Dobrowolskiego do tworzenia tzw. dziecięcych abstrakcji, malowanych lewą ręką, na pograniczu jawy i snu. Ostatnim rozpoznawalnym tematem jego prac jest tzw. strona współczesna, łącząca wszystkie poprzednie odsłony, poruszająca tematy społeczne oraz polityczne.

- Bardzo ważne jest dla mnie, aby we wszystkich moich pracach znalazła się cząstka nadziei, bo wierzę, że będzie lepiej, nawet po największych tragediach- opowiada Dobrowolski.

Źródło: Artinfo.pl

Ogłoszenia

Czytaj również

Czytelniczka: Skandaliczny abonament za wodę

Zaczytaj się z Jelonką.com

Pamięci Bogdana Nauki

Czytaj również

Nagroda za czytanie

Nagrody w konkursie plastycznym "Świat owadów" – wręczone

Kolejne dzikie wysypisko w Maciejowej

Dachowanie audi

Podwyżki dla starosty i radnych

Premiera już w niedzielę

Komedia małżeńska naprawdę zabawna

Muzyka Mozarta w Filharmonii Dolnośląskiej  

Spotkanie poetyckie z Miłoszem Kamińskim