Zalogowanych: 19

Jelenia Góra: Zdecydowane zwycięstwo kowarskiej Olimpii

Sobota, 4 listopada 2017, 22:58
Aktualizacja: 22:59
Spadkowicz z trzeciej ligi, po kiepskim starcie sezonu jest coraz wyżej w tabeli. W sobotnim (4.11) spotkaniu 13. kolejki IV ligi Olimpia Kowary dzięki doskonałej postawie w drugiej połowie pokonała Stal Chocianów 4:0. Dzięki szóstej wygranej z rzędu biało–zieloni zbliżyli się do czołówki.

Spotkanie na stadionie przy ul. Karkonoskiej w Kowarach poprzedziła minuta ciszy, pamięci Aliksa Karklinsa - trenera Olimpii, który niespodziewanie zmarł dzień po spotkaniu poprzedniej kolejki. Pierwsza połowa nie była najlepsza w wykonaniu gospodarzy, którzy oddali rywalom inicjatywę, jednak zespół, który przed 13 kolejką zajmował trzecie miejsce w tabeli, nie potrafił przełożyć optycznej przewagi na zdobycze bramkowe. Po zmianie stron odmieniona Olimpia rozegrała kapitalne 45 minut. Już w 51. minucie Adrian Zieliński uderzył z ostrego kąta, a piłka po rykoszecie zaskoczyła bramkarza gości. W kolejnej akcji gospodarze mogli od razu dobić chocianowską Stal, jednak Sebastian Szujewski strzelił gola ze spalonego, który nie mógł być uznany. Napór Olimpii trwał nadal i w 55. minucie do dośrodkowania z rzutu rożnego najlepiej wyskoczył Mateusz Baszak i strzałem głową podwyższył na 2:0. Waleczna Olimpia nie odpuszczała i trzy minuty później Baszak ponownie stanął przed szansą, jednak jego strzał mierzony tuż przy słupku doskonale wybronił bramkarz gości. To nie był koniec pokazu ultraofensywnej gry miejscowych, bowiem w 65. minucie Mateusz Zatylny rajdem w pole karne wyłożył piłkę Baszakowi, który strzelił na 3:0. Podłamani goście nadziali się na kolejny cios zaledwie dwie minuty później, kiedy to Sebastian Szujewski podwyższył na 4:0. Do końcowego gwizdka wynik nie uległ już zmianie i Olimpia pewnie pokonała Stal Chocianów.

Dzięki wygranej kowarzanie awansowali na 6. miejsce w tabeli IV ligi (22 punkty), a Stal spadła na czwartą pozycję, bowiem wyprzedziły ją Karkonosze Jelenia Góra zwyciężając w Giebułtowie z Sudetami 1:0. Derby pomiędzy Olimpią a Karkonoszami już za dwa tygodnie (18.11, godz. 13:00 w Kowarach).

Olimpia Kowary - Stal Chocianów 4:0 (0:0)