Jelenia Góra: Zdecydowana porażka koszykarek Karkonoszy

Sobota, 15 grudnia 2007, 20:57
Aktualizacja: 21:01
Autor: Łukasz Stawski
Dotkliwej porażki doznały koszykarki MKS MOS Karkonosze Jelenia Góra w kolejnym spotkaniu w rozgrywkach I ligi. Jeleniogórzanki uległy na własnym parkiecie Orłowi Polkowice 54:79.

Meczem z Orłem jeleniogórzanki rozpoczęły grę w rundzie rewanżowej I ligi. W pierwszym meczu tych drużyn zdecydowanie wygrały polkowiczanki 95:62 i to one były zdecydowanym faworytem rewanżu.

Spotkanie Karkonoszy z Orłem było jednostronne i dominacja gości poza kilkoma pierwszymi minutami była bezdyskusyjna. Zespół z Polkowic stanowi zaplecze CCC i w jego barwach gra kilka zawodniczek trenujących na co dzień z ekipą z ekstraklasy. Orzeł górował nad Karkonoszami zarówno warunkami fizycznymi, jak i wyszkoleniem w koszykarskim rzemiośle. Polkowiczanki prezentowały też zdecydowanie lepszą skuteczność, wygrywały też walkę na deskach.

Jedynie pierwsze minuty spotkania były emocjonujące. W 5 min. po punktach Joanny Pawlukiewicz jeleniogórzanki prowadziły nawet 11:8. Niestety dla Karkonoszy były to mile złego początki, gdyż w kolejnych minutach przewaga gości była już bezdyskusyjna. Po pierwszej kwarcie Orzeł wygrywał 26:16, by w dalszej części spotkani stale powiększać swoją przewagę. W 34 min goście prowadzili już nawet 75:44 i dopiero zryw jeleniogórzanek w końcówce pozwolił im na minimalne zmniejszenie strat. Po 40 min. gry pojedynek zakończył się zdecydowaną wygraną polkowiczanek 79:54.

MKS MOS Karkonosze – Orzeł Polkowice 54:79 (16:26, 13:20, 15:18, 10:15)
MKS MOS: Kowalczyk 13, Pawlukiewicz 12, Samiec 11, Klementowska 5, Mochól 4, Foitzik 4, Sawicka 3, Kowiel 2, Dudek, Oses