Raport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 11 maja
im. Miry, Franciszka

JELENIA GÓRA: Zbudują park wodny w fabryce?

Piątek, 22 lutego 2008, 8:03
Aktualizacja: 16:21
Autor: TEJO
Fot. Kazimierz Piotrowski
Do kolejnych miejsc ewentualnej lokalizacji jeleniogórskiego aquaparku dołącza teren zakładu PM Poland w Cieplicach. Obiekt może powstać w dwa lata i kosztować 15 milionów euro. Nie wiadomo jednak, kiedy inwestycję uda się zrealizować.

Park wodny z zespołem rehabilitacyjnym i zapleczem hotelowym „powstaje” w Jeleniej Górze od przeszło 10 lat. Wtedy ogłoszono pierwszy konkurs na projekt przedsięwzięcia. Niestety, inwestycja nie wychodzi poza sferę rozmów oraz projektów architektonicznych.

Lokalizacja na ten obiekt już jest, bo stosowną decyzję podjęli radni poprzedniej kadencji: to teren rolniczy przy ulicy Dolnośląskiej w Cieplicach. Ale nic jeszcze nie przesądzono, bo wciąż pojawiają się nowe pomysły.

Ostatnio wskazano jako miejsce powstania parku wodnych rozrywek część fabryki maszyn papierniczych, czyli zakładu PM Poland. Aquapark miałby zostać wybudowany na pograniczu z Parkiem Norweskim. A dawnym „Beloicie” na potrzeby aquaparku zostałaby wykorzystana jedna z hal fabrycznych.
Zainteresowana budową jest firma z Karsruhe (Niemcy), z którą samorządowcy utrzymują kontakty od kilku lat.

Konkretów co do realizacji pomysłu brak: nie wiadomo, kiedy aquapark miałby powstać. Niemcy przekonują jednak, że czas budowy od chwili zamknięcia procedur to dwa lata, a koszt – do 15 milionów euro.

Najbardziej realnym zamierzeniem jest inwestycja Uzdrowiska Cieplice. Zespół basenów termalnych wraz z kompleksem rehabilitacyjnym ma powstać w ciągu trzech lat, a budowa rozpocznie się w tym roku w niedokończonym obiekcie basenu uzdrowiskowego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Straż miejska złamała prawo?

Będzie bezpieczniej przy Polanie

Nowy wóz dla OSP

Czytaj również

Rozpoczął się proces

Raport ws. koronawirusa

Dzień Tuby

Raport ws. koronawirusa w regionie (aktualizacja)

Senator Mróz z apelem do posłanki Czernow

Ministerialne wsparcie

Wody to nie śmietnik  

Końcówka prac na alei Wojska Polskiego

Autobusy MZK wracają na swoje trasy