Raport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 11 maja
im. Miry, Franciszka

JELENIA GÓRA: Zbrodnia i zemsta w Teatrze Jeleniogórskim

Wtorek, 12 lutego 2008, 10:17
Aktualizacja: 14:49
Autor: ROB
Fot. TEJO
W piątek, 15 lutego, gratka dla teatromanów: nowa premiera na scenie dramatycznej TJ. – To znakomita lekcja antyku dla młodzieży – zapowiadają twórcy premierowego przedstawienia.

Chodzi o „Elektrę” wg Eurypidesa. Reżyserem spektaklu jest dobrze znana już jeleniogórskiej publiczności Natalia Korczakowska. Jej poprzednia produkcja „Śnierć Człowieka-Wiewiórki” otrzymała 2. miejsce w plebiscycie publiczności na najlepszy spektakl. Głosowano podczas ubiegłorocznych spotkań teatralnych.

O czym jest „Elektra”? – Nad rodem Tantalidów ciąży boskie fatum. Klitajmestra już zabiła Agamemnona. Żyje teraz z nowym mężem, Ajgistosem. Elektra i Orestes, dzieci Agamemnona, chcą pomścić śmierć ojca – czytamy w oficjalnej zapowiedzi sztuki. – Czy ich wyborami sterują bogowie? Los? I – czym tak naprawdę są los i bogowie?

Natalia Korczakowska podjęła temat zbrodni i zemsty w opracowaniu Eurypidesa. Wykorzystała przy tym teksty słynnego francuskiego filozofa Michela Foucault. To spektakl o władzy, sterującej nami z ukrycia.

Premiera „Elektry” odbędzie się w najbliższy piątek (15 lutego) o godz. 19 na Dużej Scenie Teatru Jeleniogórskiego. Bilety w cenach: 18 i 27 złotych.
Kolejne spektakle odbędą się 21 lutego (premiera studencka) oraz 23 lutego, o godz. 19. Zapraszamy.

„Elektra” to piąta premiera z 10 zapowiedzianych w tym sezonie. Kolejną będzie spektakl „Czule do bólu” Martina Crimpa w reżyserii Remigiusza Brzyka. Zaplanowano ją na 8 marca.

Ogłoszenia

Czytaj również

Raport ws. koronawirusa

Wyniki Kowarskiego Budżetu Obywatelskiego

Dachowanie skody

Czytaj również

Będzie bezpieczniej przy Polanie

Końcówka prac na alei Wojska Polskiego

Rozpoczął się proces

Kierowca miejskiego autobusu to nie policjant

Dzień Tuby

Ministerstwo dofinansuje budowę hali przy szkole?

Dzień Okulistyki

Grota Roweckiego i Ptasia bez wody

Darmowe porady prawne