Raport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 20 czerwca
im. Bogny, Bogumiły

Jelenia Góra: Zbiórka złomu na łódź dla OSP

Wtorek, 8 czerwca 2021, 8:13
Autor: WAC
Fot. OSP Wiejska
Strażacy z jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej z ulicy Wiejskiej w Jelenia Góra poprzez zbiórkę złomu szukają możliwości pozyskania środków na zakup łodzi, która ma być wykorzystywana w działaniach ratowniczych.

Zbiórka, która ruszyła 2 czerwca odbywa się na terenie całego powiatu karkonoskiego. Masz zalegający złom znaleziony podczas wiosennych porządków? Nie wyrzucaj. Oddaj go strażakom! Złom można przywozić do siedziby jednostki przy ul. Wiejskiej 54 (garaże) gdzie jest wyznaczone miejsce do jego składowania. Złom odbiorą również strażacy, po telefonicznym ustaleniu terminu odbioru. Kontakt w tej sprawie: 509180509.

Mimo że jesteśmy jednostką mającą siedzibę w pobliżu rzeki Bóbr, to obecnie nie posiadamy sprzętu wodnego – mówi prezes OSP Wiejska Łukasz Szeszko. - Kupując łódź chcemy, aby możliwości prowadzenia przez nas działań ratowniczych oraz przeciwpowodziowych uległy zwiększeniu. Liczyliśmy, że łódź uda nam się nabyć z dotacji Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Niestety kwota jaką otrzymaliśmy wystarczyła jedynie na nabycie przyczepy do przewożenia łodzi. Dlatego wpadliśmy na pomysł przeprowadzenia zbiórki złomu, który następnie sprzedamy, a zdobyte w ten sposób pieniądze przeznaczymy na zakup łodzi. Potrzeba nam 10 – 12 tysięcy złotych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Sprzęt zamiast podatku

Działo się na Górze Szybowcowej

Likwidacja nielegalnej krajalni tytoniu

Czytaj również

Modernizacja sieci – zabraknie wody na kilku ulicach

Trwa łatanie dziur w drogach

Odznaczenia dla opozycjonistów

Piknik w Sosnówce

Piknikowo z Robertem Biedroniem

Cykliści pojadą inaczej

Manewry strażaków

Burmistrz Kowar w prezydenckiej radzie

Prezydent Jerzy Łużniak na półmetku kadencji