Region: Zawody ratowników górskich

Wtorek, 5 września 2023, 19:23
Aktualizacja: 19:32
Autor: WAC
Pierwszy weekend września upłynął ratownikom z Grupy Karkonoskiej Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego pod znakiem rywalizacji sportowej.

W sobotę (2 września) odbyły się 44. Mistrzostwa w ratownictwie górskim w Górach Izerskich W zawodach organizowanych przez Horską službę ČR nie zabrakło zespołu karkonoskiego GOPR - u, w składzie: Tomasz Krotowski i Marcin Chojnowski. Na technicznej trasie poprzecinanej zadaniami specjalnymi - o długości 21 km oraz niemalże 1300 m przewyższenia nasz team zajął świetne 4 miejsce w kategorii open oraz trzecie w kategorii wiekowej, tracąc zaledwie 3 minuty do najlepszej drużyny

GOPR – owcy z Karkonoszy w tym samym czasie rywalizowali w zawodach służb ratowniczych w Karłowie w masywie Szczelińca Wielkiego. Drużyna: Mariusz Tyka, Łukasz Wolak i Sławomir Czubak uplasowała się na 16 miejscu w kat. open i 6 w zmaganiach ratowników górskich
Panowie ostatecznie uplasowali się na 16 miejscu OPEN oraz 6 miejscu w kategorii ratowników górskich.