Raport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 6 maja
im. Jakuba, Judyty, Jana

Jelenia Góra: Zatańczyli zumbę z pomocą dla małej Julki

Wtorek, 1 kwietnia 2014, 8:00
Aktualizacja: 8:11
Autor: Katarzyna Zielińska
Fot. Katarzyna Zielińska
Charytatywny Maraton Zumby odbył się w Pasażu Grodzkim w Jeleniej Górze. Pieniądze zebrane podczas imprezy zostaną przeznaczone na leczenie i rehabilitację małej Julki.– Jest to pierwszy na tak wielką skalę, charytatywny maraton jaki zorganizowaliśmy – mówiła organizatorka.

Pomysłodawczynią jest Malwina Łątka, instruktorka fitness oraz zumby w jeleniogórskim klubie fitness Condizione.

- Pomysł powstał z potrzeby ratowania życia synka moich przyjaciół. Sebastian miał poważną chorobę serca i gdy zobaczyłam, że jego rodzice, a moi przyjaciele, potrzebują pieniędzy na jego leczenie, stwierdziłam, że i ja mogę coś zrobić. Miałam nadzieję, że maraton będzie mógł zapewnić tę pomoc w szerszym wymiarze - opowiadała Malwina Łątka. - Niestety chłopiec zmarł tydzień przed imprezą. Aby uczcić pamięć małego Sebastiana, impreza dobyła się a organizatorom udało się znaleźć równie potrzebujące pomocy dziecko, Julkę – dodała.

Julia Wojtkiewicz we wrześniu skończy 6 lat. Po długich, męczących badaniach u Julki zdiagnozowano zespół sercowo-twarzowo-skórny (CFC). Jest to niezwykle rzadka choroba genetyczna, na którą w Polsce choruje kilkoro dzieci.- Bardzo jestem wzruszona, że ktoś o nas pomyślał i zorganizował taki maraton. Rok temu Julka postawiła swoje pierwsze kroki, ale dalej nie potrafi mówić. Cały czas chodzi na rehabilitację. Każde środki finansowe są bardzo ważne i przyczyniają się do tego, że Julia może się rozwijać - mówiła mama dziewczynki Renata Wojtkiewicz.

W akcję włączyło się wielu sponsorów, między innymi: Klub Fitness Condizione, Rapid Music, Hotel Konradówka, Termy Cieplickie, Gabinet Kosmetyki Profesjonalnej YASUMIepil czy Pizza Hut. By prowadzić maraton, trenerzy zumby zjechali się z całej Jeleniej Góry oraz Lubania. - Jak tylko jest możliwość to my, wszyscy instruktorzy, razem staramy się pomagać. Świetny pomysł, dobra organizacja, oby jak najwięcej takich akcji - mówiła Dorota Wajcwelt, instruktorka Zumby z Lubania.

Równie aktywny udział w imprezie charytatywnej wzięli udział mieszkańcy Jeleniej Góry. Ponad 100 osób, przez trzy godziny, dzielnie ćwiczyło w rytm muzyki. Wstęp na imprezę był bezpłatny, a pieniądze zbierano ze sprzedaży tzw. cegiełek, które kosztowały 25 zł. Uczestnicy maratonu, prócz ćwiczeń, mogli skorzystać z porad dietetyka oraz trenera personalnego. Dla gości przygotowano również poczęstunek, sponsorowany przez restaurację Sorento w Jeleniej Górze. W przerwach pomiędzy ćwiczeniami, zaprezentowano występ młodych tancerzy z Gregory Dance Studio, pokaz tańców orientalnych i tańców brzucha oraz salsy.
Uczestnicy maratonu byli zmęczeni, ale szczęśliwi. Wśród nich znalazły się zarówno dzieci, jak i dorośli. Zaawansowani oraz tacy, którzy zumbę tańczyli pierwszy raz.

A co na to uczestnicy? - Świetny pomysł, dobra zabawa, jestem niesamowicie zmęczona ale warto było tu przyjść - mówiła Karolina Smalec. Wśród uczestników przeważały kobiety, choć znalazło się kilku mężczyzn. Jednym z nich był Janusz Krasowski, który przyszedł na maraton za namową córki. - Zobaczyłem ogłoszenie na facebooku i córka skłoniła mnie, aby tu przyjść. Trochę dziwnie się czułem wśród samych kobiet ale fajnie było - mówił.

Organizatorom udało się połączyć przyjemne z pożytecznym. Dzięki zebranym funduszom mała Julka będzie miała szansę na dalszy rozwój, a uczestnicy maratonu przez 3 godziny mogli potańczyć w rytmie muzyki pod okiem doświadczonych instruktorów. - Jeżeli się uda i wszystko pójdzie po mojej myśli, to zrobimy powtórkę. Jeżeli ktoś będzie potrzebował pomocy, a wielu jej potrzebuje, to będziemy powielać charytatywny maraton - mówiła organizatorka Malwina Łątka.
Trzymamy kciuki!

Ogłoszenia

Czytaj również

Piechowice nie ustąpią!  

Zniknie Dom Wczasów Dziecięcych

Pamięci Waldemara Wiśniewskiego

Czytaj również

Naśnieżanie za dotację

Rozpoczął się proces

Tak się ptaków nie dokarmia

Senator Mróz z apelem do posłanki Czernow

Dzień Koni

Tak nie wolno parkować!

Dzień Tańca

Straż miejska złamała prawo?

Modernizacja oczyszczalni zagrożona?