Czytających: 14981

Jelenia Góra: Zasłużyli na historyczny awans!

Niedziela, 15 listopada 2020, 9:35
Aktualizacja: 9:35
Juniorzy starsi Karkonoszy Jelenia Góra w pełni zasłużyli na historyczny awans do ligi makroregionalnej. W meczu ostatniej kolejki I ligi wojewódzkiej pokonali jednego z głównych rywali do awansu - Parasol Wrocław 3:1. Po końcowym gwizdku była okazja do świętowania.

Jeleniogórzanie już w poprzedniej kolejce zapewnili sobie awans (obok Miedzi Legnica) do rozgrywek makroregionalnych, ale w starciu z trzecim w tabeli Parasolem Wrocław chcieli udowodnić, że są lepszym zespołem. Już na początku podopieczni Jacka Kołodziejczyka dwukrotnie wpisali się na listę strzelców. W 9. minucie wynik otworzył Dawid Gil, a dziesięć minut później podwyższył Bartosz Ryfa. W obu sytuacjach gole padły po dośrodkowaniach w piątkę, gdzie w zamieszaniu najprzytomniej zachowywali się jeleniogórzanie. Przed przerwą goście zdołali zdobyć bramkę kontaktową (Nikita Bezmal w 40. minucie), co dodało spotkaniu emocji. Zacięty pojedynek, toczony w szybkim tempie również w drugiej połowie mógł się podobać. Jedynego gola w tej części gry zdobył w 78. minucie Brajan Kułakowski ustalając wynik na 3:1.

Po końcowym gwizdku biało-niebiescy świętowali zasłużony awans - był szampan, taniec radości i muzyka. Gra juniorów starszych Karkonoszy na szczeblu centralnym będzie - jak dotychczas - największym sukcesem grup młodzieżowych biało-niebieskich.

Karkonosze Jelenia Góra - Parasol Wrocław 3:1 (2:1)

Gole: 1:0 Gil 9', 2:0 Ryfa 19', 2:1 Bezmal 40', 3:1 Kułakowski 78'.

Karkonosze: Zakrzewski - Woliński (66' Ciepiela), Ryfa (87' Juszczyk), Tokarz, Ranecki (87' Nalewajczyk), Milewski, Michalik (71' Galos), Kułakowski (85' Frankiewicz), Gil, Firmanty, Engler.
Parasol: Józef - Łuczak, Wolak (65' Rolnik), Bezmal (88' Kamiński), Marcjan, Masłowski (86' Karyś), Mróz (60' Zator), Piela, Reyer, Wroński, Zwoliński (70' Marut).
Sędziowali: Kamil Snacki oraz Krzysztof Tokarczyk, Jakub Szymkowiak.