Raport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 18 czerwca
im. Elżbiety, Marka

Portugalia: Zasłabła podczas treningu – K. Skolimowska nie żyje

Środa, 18 lutego 2009, 22:41
Aktualizacja: 23:46
Autor: Mateusz Banaszak
Kamila Skolimowska – mistrzyni olimpijska z Sydney w rzucie młotem nie żyje – to oficjalna informacja z Portugalii , gdzie przebywają nasi lekkoatleci.

Olimpijka zasłabła podczas treningu, wcześniej skarżąc się na złe samopoczucie. Nie pomogła reanimacja, ani szybki transport do szpitala. Wielokrotna reprezentantka Polski po przewiezieniu do szpitala w Vila Real de Santo Antonio straciła przytomność i mimo trwającej ponad godzinę reanimacji zmarła.
Według pierwszych informacji od lekarzy prawdopodobną przyczyną śmierci był zawał serca.

Kamila Skolimowska była jedną z najlepszych polskich lekkoatletek w ostatnich latach. W 2000 r. zdobyła złoty medal w rzucie młotem na igrzyskach w Sydney. To był jej największy sukces w karierze.
Na igrzyskach olimpijskich w Atenach (2004) była piata, natomiast cztery lata później w Pekinie start w finale zakończyła pechowo, paląc wszystkie trzy próby. W mistrzostwach Europy udało się Skolimowskiej sięgnąć po medale - w 2002 r. wywalczyła srebro, a w 2006 r. brąz.

Kamila Skolimowska urodziła się w 1982 roku w Warszawie. Była córką znanego ciężarowca Roberta Skolimowskiego, olimpijczyka z Moskwy z 1980 roku. W listopadzie ub. roku skończyła 26 lat.

Ogłoszenia

Czytaj również

Odznaczenia dla opozycjonistów

Nowa dyrektorka ZTA

Oczyszczalnia już po modernizacji  

Czytaj również

Nagrody wręczone

Manewry strażaków

Pierwsza wodna kurtyna

Prezydent Jerzy Łużniak na półmetku kadencji

Piknikowo z Robertem Biedroniem

Dobre wieści ws. linii kolejowych do Kamiennej Góry i Karpacza

Burmistrz Kowar w prezydenckiej radzie