Raport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 18 września
im. Ireny, Józefa, Stanisława

Jelenia Góra: Zaprezentowali Polski Ład

Poniedziałek, 19 lipca 2021, 11:22
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
W niedzielę (18.07) w hotelu Mercure w Jeleniej Górze politycy Prawa i Sprawiedliwości zaprezentowali założenia programu Polski Ład, który ich zdaniem ma pozwolić na wyjście z kryzysu po pandemii. Spotkanie poprowadziła wiceminister edukacji i nauki - Marzena Machałek wraz z senatorem Krzysztofem Mrozem oraz szefem lokalnych struktury PiS - Ireneuszem Łojkiem.
Chcemy odkłamać narrację wokół Polskiego Ładu - ponad 90 procent Polaków zyska na zmianach podatkowych, zyska 65 proc. emerytów, bo nie zapłacą podatku. Polski Ład to też wyciągnięcie wniosków z tego, co nie działało w służbie zdrowia. To także inwestycje strategiczne i rodzina - mówiła Marzena Machałek, wiceminister edukacji i nauki.

Senator Krzysztof Mróz wymieniał wśród kluczowych inwestycji budowę drogi między Jelenią Górą a Bolkowem z obwodnicą Kaczorowa.

To także tereny inwestycyjne w Bogatyni, powiecie zgorzeleckim - dodał senator.

Spotkanie z lokalnymi politykami PiS nie wzbudziło zbyt dużego zainteresowania, ale znacznie goręcej było przed wejściem do hotelowej sali, gdzie jeden z aktywistów grupy Marcina Bustowskiego rzucał jajkami i został zatrzymany przez policjantów. O zamieszaniu wokół spotkania pisaliśmy we wczorajszym artykule, a na Facebooku Jelonki można zobaczyć zapis transmisji z zamieszania koło hotelu.

Ogłoszenia

Czytaj również

KOD w sprawie mediów

Co z oczyszczalnią w Marczycach?  

Za przepłacone inwestycje obniżka pensji dla prezydenta Jeleniej Góry?

Czytaj również

Uroczysta sesja z zasłużonymi i nagrodą

Wystartowało polskie Davos

Skończył 100 lat!

Przepompownia bez ochrony?

30 lat Straży Miejskiej

Będzie remont, będą utrudnienia

Posłanka Lewicy: Bóg alimentów nie płacił

O powrocie pociągów do Karpacza

Jest już ruch na nowym rondzie